fbpx
Close

“Mull mulli sees” – Benoit Paire haigestumine koroonaviirusesse sundis mõnd mängijat veel rangemalt eralduma

Kristina Mladenovic. / Foto: AFP/Scanpix

Pärast Prantsusmaa tennisisti Benoit Paire haigestumist koroonaviirusesse on mõned tema kaaslased sunnitult sattunud olukorda, mida võiks kirjeldada kui “mull mulli sees”.

Paire kaasmaalanna Kristina Mladenovic ütles, et tema liikumine juba niigi “mulliks” muudetud US Openi keskkonnas on nüüd veelgi piiratum, sest ta oli üks nendest, kes Paire’ga hotelli puhkeruumis kaarte mängis. Mladenovic ütles, et polnud sugugi kindel, et tal lubatakse US Openil mängida. “Kui saime haigestumise kohta halbu uudiseid, olid järgmised päevad minu jaoks nagu õudusunenägu. Ma ei teadnud kas saan mängida ja seetõttu sulgesin ennast omakorda “mulli”. Olen tänulik, et sain väljakule ja lahkusin sealt võiduga,” ütles Mladenovic, kes avaringis alistas Hailey Baptiste’i 7:5, 6:2.

Paire ise teatas esmaspäeval, et tunneb ennast hästi, sest haiguse sümptomid puuduvad. US Openi korraldajad jätsid oma ametlikus avalduses haigestunud mängija nime üldse mainimata, kuid Paire ise teatas sotsiaalmeedias haigusest ja eks tabelit jälginud inimesed ka märkasid, kes on võistlejate seast teise tennisistiga (antud juhul hispaanlane Marcel Granollers) asendatud. USA Tenniseliit lisas oma avalduses: “Praegusel hetkel me ühtki teist mängijat turniirilt ei kõrvalda. Teeme hoolikalt koostööd Terviseametiga, et rakendada vajalikke piiranguid.”

Nii ei tohtinud näiteks Mladenovic ja teised Paire’ga lähedalt kokku puutunud isikud tennisekeskuses kasutada ühtki siseruumi. “Mul lubati mängida, aga sisuliselt mitte midagi muud ei tohtinud teha,” ütles Mladenovic. “Ma ei tea, kaua see niimoodi veel jätkub. Vaimselt on see väga raske. Peaksin arutama USA Tenniseliiduga, et ehk ikkagi saan teha vajalikke harjutusi ja liikumisi, et hoida end mänguvormis.” Kuigi BBC artiklis polnud seda öeldud, võib järeldada, et Mladenovic pidi ka riideid vahetama ja pesema hotellitoas, mitte väljakute riietusruumis.

Loos pole ka öeldud, kas meetmed puudutavad mängijaist ainult Mladenovici või veel mõnda Prantsusmaa tennisisti. Võimalik, et teised, kes Paire’ga kaarte mängisid, olid abipersonali liikmed.

scroll to top