fbpx
Close

Mark Lajal ja kolm Eesti neidu jõudsid Liepajas veerandfinaali

Elisabeth Iila mängimas Eesti meistrivõistlustel. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Juunioride ITF-i 5. kategooria turniiril Liepajas jõudsid üksikmängus veerandfinaali neli Eesti tennisisti: noormeeste poolel Mark Lajal (1) ja neidudest Elisabeth Iila (8), Liisa Varul ja Anet Angelika Koskel.

Noormeeste turniiril alistas Lajal 6:2, 7:6 Eesti päritolu Matthias Uwe Kase, kes esindab Kanadat. Tartu klubi MK Tennis noormehed Oliver Ojakäär ja Markus Mölder kahjuks kaotasid 2. ringis. Ojakäär jäi alla teisena asetatud Daniils Šnaidersile (Läti) 1:6, 3:6 ja Mölder Jamie Forrestile (Suurbritannia) 0:6, 6:7.

Eesti neiud olid edukamad, sest Koskel võitis Valerija Maija Kargina (Läti) 6:1, 7:5, Iila Meda Reimoryte (Leedu) 5:7, 6:2, 6:0 ja Varul neljandana asetatud Patricija Paukštyte (Leedu) 6:3, 6:2. Vähemalt ühel Eesti neiul on poolfinaalikoht kindel, sest Iila ja Varul kohtuvad omavahel. See on nende kolmas mäng viimase kuu jooksul – Eesti noorte meistrivõistlustel võitis U16 finaalis Iila, aga U18 klassi poolfinaalis sai Varul revanši.

Paarismängus on veerandfinaali jõudnud Varul koos Emilija Tverijonaitega (Leedu) ning meie noormeestest Mölder koos Patrick Schöniga (Šveits) ja Ojakäär koos Vladimir Jakubenkoga (Ukraina, 4). Lajal paarismängus ei osale.

scroll to top