fbpx
Close

Mis nüüd juhtus? Federer kaotas Dimitrovile!

Suurüllataja Grigor Dimitrov. / Foto: Reuters/Scanpix

US Openi esimene veerandfinaalide päev lõppes tõelise üllatuspauguga, kui maailma 78. reket Grigor Dimitrov (Bulgaaria) alistas Roger Federeri (Šveits, 3) 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2.

Muidugi ei pruugi edetabelikoht näidata Dimitrovi tegelikku taset, sest mees on mitmel hooajal olnud maailma esikümne mängija ning parimana 2017. aasta lõpus koguni kolmas. Kuid viimased poolteist aastat on bulgaarlane olnud sügavas mõõnas. Enne US Openit sai ta eelmisel kuuel turniiril (kaasa arvatud Wimbledon) vaid ühe võidu.

Federer juhtis settidega 2:1 ja ilmselt sai kaalukeeleks neljanda seti viimane geim, kus Dimitrov päästis viis murdepalli. Bulgaarlane oli murdnud Federeri servi kohe seti esimeses geimis ning seisul 4:2 oli tal koguni seitse murdepalli, aga visa Federer päästis need ja asus omakorda Dimitrovit ründama seisul 4:5, minnes vastase servil juhtima 40:0. Nüüd päästiski Dimitrov esmalt kolm ja hiljem veel kaks murdepalli ning võitis seti. Hoogu sattunud bulgaarlane asus otsustavat setti juhtima 4:0 ning viimases setis loovutas ta oma servil vaid ühe punkti.

Äralöökidega jäi Federer siiski peale 40:35, aga ta tegi 60 lihtviga Dimitrovi 41 vastu. Šveitslane ei olnud piisavalt edukas ka võrgus, kus ta võitis 56st punktist 36 (64%). Ka pallinguässade viik 6:6 on mõneti üllatav, et Federer neid nii vähe lõi. Viigis oli ka esimeselt pallingult võidetud punktide arv (mõlemal 74%), aga teiselt servilt võitis Dimitrov napilt rohkem punkte (53 ja 50%).

Nii on juhtunud ime, et meeste üksikmängus pole kolmest suurest kaks saanud poolfinaali ning ka Rafael Nadal (Hispaania, 2) pole veel esineliku kohta kindlustanud, kui kohtub eeloleval ööl Diego Schwartzmaniga (Argentiina, 20).

Dimitrovi kõrval on aga teine poolfinalist Daniil Medvedev (Venemaa, 5), kes võib nüüd finaali jõuda nii, et pole kohtunud ühegi TOP20 mängijaga. Isegi on variant, et Medvedev võidab turniiri ilma TOP20 meestega kohtumata, kui talle teiselt tabelipoolelt tuleb vastu Schwartzman (vaatamata asetusele maailma 21. reket) või Matteo Berrettini (Itaalia, 24).

Medvedev alistas üsna veenvas stiilis Stan Wawrinka (Šveits, 23) 7:6, 6:3, 3:6, 6:1. Venelane on läbi hooaja olnud ülikindel tie-break’ide mängimisel ning on tänavu võitnud neid 25st 19. Wawrinka vastu mängis ta tie-break’is 5:2 edu kaotuseks 5:6, aga võitis ikkagi 8:6. Medvedevi mängustiili nimetatakse teistest tippmängijatest erinevaks. Ta ei löö väga kõvasti, kuid sellest hoolimata oskab mängida agressiivselt. Medvedevi kohta on öeldud, et tema mängus pole ühtki nõrkust, aga tema peamine tugevus on see, et ta nullib vastase tugevused.

Iseloomulikud on ka Medvedevi numbrid mängus Wawrinkaga – mõlemal võrdselt äralööke/lihtvigu (Wawrinka 38/38 ja Medvedev 36/36), kuid ometi võitis venelane 12 punkti rohkem, sest ta sagedamini sunnib vastase eksima. Treener Harri Neppi küll ennustas, et Medvedev, kes augustis mängis järjest kolm turniiri finaalini välja, väsib US Openil ära, aga seda pole juhtunud, ehkki juba teise ringi kohtumises vaevasid venelast jalakrambid.

scroll to top