Serena Williams näitas jõudu

Serena Williamsist on saanud US Openi suurfavoriit. / Foto: AFP/Scanpix

US Openi naiste üksikmängu mullune finalist ja üks suuremaid favoriite Serena Williams (USA, 8) ei alustanud turniiri kuigi kindlalt, aga on läinud võistluse käigus üha paremasse hoogu.

Möödunud ööl korraldas Williams tõelise jõudemonstratsiooni, kui alistas hiinlanna Qiang Wangi (18) 6:1, 6:0. Ainsa geimi kaotas ameeriklanna esimeses setis 5:0 eduseisul, kui see enam mingit tähtsust ei omanud. Mängu üldpunktid olid Williamsi kasuks 50:15, mõistagi ei olnud Wangil ühtki murdepalli. Lisaks ei teinud Wang ühtki äralööki, Williams võitis aga äralöökidest täpselt pooled (25) oma punktidest. Ka lihtvigu tegi ameeriklanna vähem, vastavalt 10 ja 13.

Serena tegi ka ajalugu, sest saavutas 100. võidu US Openil. Ühel slämmiturniiril on enamat saavutanud vaid Roger Federer, kes Wimbledonis on teeninud 101 võitu. US Openil oli enne tänavust rekord 98 võiduga Jimmy Connorsi käes. Kuid Williamsil säilib võimalus jõuda juba käimasoleval turniiril 102 võiduni.

Williams oli pressikonverentsil enesekindel, kui ütles, et tema jaoks pole vahet, kas mängida mitu pikka mängu järjest või võita 44 minutiga nagu täna. “Olen karjääri jooksul saanud nii palju kogemusi, et olen valmis ükskõik milliseks sündmuste käiguks,” sõnas Williams ja lisas, et on viimastel kuudel kõvasti treeninud veel ühe slämmiturniiri võidu nimel ja nüüd hakkab see töö ennast ära tasuma. Kui Williams võidaks US Openi, jõuaks ta slämmiturniiri tiitlite arvult (24) järele Margaret Courtile. USA kuulsuse halb statistiline näitaja on vaid see, et viimased kolm slämmifinaali on ta kaotanud: mullu Wimbledonis Angelique Kerberile ja US Openil Naomi Osakale, tänavu Wimbledonis Simona Halepile.

Poolfinaalis kohtub Williams Elina Svitolinaga (Ukraina, 5), kes võitis Johanna Konta (Suurbritannia, 16) 6:4, 6:4. Kuni tänavuse aasta keskpaigani polnud Svitolina suure slämmi turniiridel kordagi veerandfinaalist kaugemale jõudnud, aga sai Wimbledonis poolfinaalis. US Openi poolfinaal on talle järjest teine, aga veel jääb Svitolinale võimalus kaugemale jõuda.

Omavahelistes mängudes Williamsiga on Svitolina taga 1:4. Ta kaotas neli esimest kohtumist, aga võitis ameeriklannat kolm aastat tagasi Rio de Janeiro olümpiamängudel. Pärast seda polegi nad omavahel kokku läinud.