fbpx
Close

Mis juhtus Serena Williamsiga? Ei midagi, Andreescu mängis ta üle

Bianca Andreescu. / Foto: AFP/Scanpix

Täna hommikul oli ühe tennisehuvilise esimene küsimus laupäeva hilisõhtuse US Openi naiste üksikmängu finaali kohta, et mis juhtus Serena Williamsiga? Seda, et keegi, antud juhul Bianca Andreescu, võinuks olla parem, ei taheta uskuda.

Tennisnet esitas sama küsimuse eksperdist treenerile Harri Neppile. “Juhtus see, et Andreescu lõi nii kõvasti, et Serena ei saanud selle kiirusega hakkama,” ütles Neppi. “Ta ise tahtis mängu kiireks ajada, aga ei jõudnud enam vastase löökidel jalgadega pallile juurde. Kogu see kiire mäng lõi Serena koordinatsiooni sassi, korra ta lõi ju lausa pallist mööda. Williamsi ohtrad vead ei olnudki kõik lihtvead, vastane lõi tema rütmi segi.”

Neppi ütles, et teine põhjus, miks Serena ei suutnud pikka aega vastumängu leida, peitus selles, et Andreescu veatu ründemäng tuli favoriidile üllatusena. “Serena on harjunud, et kui ta tahab suruda, siis ta surubki vastast. Aga nüüd andis esimese geimi kahe topeltveaga ära, püüdis kohe tugevate löökidega kaotatut tasa teha, aga ei saa, kuidagi ei saa! Suru, mis sa surud, teine lööb veel kõvemini vastu,” selgitas Neppi. “Kui ta jäi teises setis 1:5 taha, siis ta leiutas, et peab tempo alla tõmbama. Mõneks ajaks aitas, kuid mitte lõpuni.”

Neppi lisas, et on üks löök, mida vastane ei sega ja selles osas oli Williams ise nõrk. Jutt on pallingust. “Serenal esimene serv ei läinud, aga teist servi Andreescu ründas. See oli ka Serenale harjumatu, sest tavaliselt ei ole vastased tema teist pallingut kuigi edukalt suruda suutnud,” märkis Neppi.

Andreescu kirjutas endale kolm aastat tagasi võltstšeki

Läheme nüüd selle juurde, mida rääkisid asjaosalised. Andreescu meenutas ajakirjanike ees huvitavat lugu, mis juhtus kolm aastat tagasi – 16-aastaselt kirjutas ta endale välja võltstšeki summaga, mille teenib US Openi võitja. “Olin võidust unistanud pikka aega. Kuid siiski tundub hullumeelne, et sellest saigi reaalsus,” ütles Andreescu.

Nüüd, kui tal päris tšekk 3,13 miljoni dollariga taskus, ütles võitja, et ei teagi, mis sellega peale hakata. “Ärge küsige, mul pole kunagi nii palju raha olnud!” ütles ta ajakirjanikele. 19-aastane neiu lisas, et kuulsusele pole ta mõelnud. “Olen tahtnud ja tahan nüüdki võita nii palju suure slämmi turniire kui võimalik. Aga mõte, et see teeb mind ka kuulsaks, pole mulle kunagi pähe löönud. Kuid ega ma selle üle kaeba,” muigas Andreescu.

Andreescu ema Maria, kes koos isa Nicuga 1990ndate keskel Rumeeniast Kanadasse emigreerus, on mängija sõnul talle kõige tähtsam isik ka spordi mõistes. “Ta on kõige lahedam inimene, keda tean, ja minu eeskuju,” ütles Andreescu. Just ema õpetas talle alates 12-13 aasta vanuselt mediteerimist ja visualiseerimist, mis on tennisisti sõnul aidanud tal kogu aeg oma mängu kontrolli all hoida. “Minu jaoks on need õppetunnid olnud väga õnnestunud. Mingil viisil suudan oma meeli blokeerida muudest mõtetest ja ainult mängule keskenduda. Seni on toiminud väga hästi.”

“Tundsin, et Bianca mängib pinge all väga hästi,” ütles Serena Williams pärast kaotust. “Ta tuleb ja mängib maksimaalselt. Ta teeb seda, mida kõige paremini oskab – sooritab äralööke ja mängib pallivahetusi intensiivselt.” US Openi tiitel tähendab, et Andreescu on nüüd koos US Openi ja Toronto turniiri võidu ning Roland Garrosi avaringiga võitnud 14 mängu järjest, sest Pariisi loobumiskaotus arvesse ei lähe. Kokku on ta aastal 2019 kaotanud 49st mängust vaid neli. Üks neljast, kes Andreescut tänavu võitnud, on Anett Kontaveit Miami turniiril. Selles mängus kanadalanna küll poole pealt loobus, aga selline tulemus läheb kirja kaotusena ja Anettile võiduna.

Serena Williams: miks ma ei saa finaalides hakkama?

Serena Williams. / Foto: AFP/Scanpix

Enda mängu kohta ütles Serena Williams, et tal pole mingit õigustust kehvale esitusele. “US Openil mängisin finaalis ilmselt oma halvima partii,” arvas Williams, kes küll mõistis vastase osa ebaõnnestumises, aga pigem süüdistas ennast. “Õiget Serenat selles mängus justkui polnudki. Pean nüüd juurdlema, miks ma just finaalides ei saa endaga hakkama.” Nimelt on Serena 2017. aasta Wimbledonist alates kaotanud neli suure slämmi turniiri finaali settigi võitmata.

Kui Andreescul oli teises setis matšpall seisul 6:3, 5:2, mõtles Serena, et tema olukord on päris jube. “Sisendasin endale, et sa pead mängima paremini! Sellisel viisil ma ei tahtnud kaotada,” ütles Williams. Nii ta suutiski kaotusseisu ilusamaks mängida, aga enamat mitte.

Margaret Courti rekordilised 24 suure slämmi turniirivõitu püsivad ikka löömatuna, sest Serena on jäänud 23 juurde pidama. “Ütlen ausalt, et otseselt ma ei jahi rekordit. Ma tahan lihtsalt võita suure slämmi turniire ja see masendab mind rohkem kui number. Kuid hea on see, et olen 37-aastaselt ikka veel tipus. Suudan endiselt teha seda, mida tahan.”

scroll to top