fbpx
Close

Miia Mihailov võitis koduse TE U16 Tallink Openi

Miia Mihailov. / Foto: Igor Pissarev

Tallinnas Tondirabas lõppenud nädalal toimunud Tennis Europe`i 3. kategooria turniiri U16 Tallink Openi tütarlaste üksikmängu tiitli võitis käesoleval nädalal oma 14. sünnipäeva tähistav Miia Mihailov, kes finaalis oli parem kodusest konkurendist Eleanora Roosist 6:0, 6:4. Mihailovile oli see esimene rahvusvahelise turniiri esikoht. Noormeeste üksikmängus jõudis Edwin Averjanov finaali.

Heades ilmastikuoludes peetud septembrikuine TE U16 turniir andis võimaluse just Eesti noormängijatele TE edetabelipunkte teenida, sest teiste riikide tennisemängijate osavõtt oli tagasihoidlik, tütarlaste põhitabelis mängis neid 10, noormeeste põhitabelis pisut rohkem – 15. 

Nii jõudsidki neidude hulgas kaheksa parema hulka neli meie mängijat, kus esimest paigutust omanud Eleanora Roos oli parem Mia Elise Pinkist 6:2, 6:4, Elizabeth Averjanov jäi alla soomlannale Stella Sireniusele 3:6, 3:6, Lukne Vaitkeviciute (Leedu, 3.) alistas Elizabete Ozola (Läti) 6:2, 6:1 ning Miia Mihailov  (2.) oli parem Ilona Kanervast (Soome) 6:3, 3:6, 6:3.

Poolfinaalides polnud Eesti tüdrukutel oma vastaste alistamisega probleeme. Roos nokauteeris Sireniuse 6:2, 6:1 ning Mihailov oli selgelt 6:2, 6:3 üle Vaitkeviciutest. Finaal oli niisiis Eesti tüdrukute siseasi. Seekord tõmbas pikema kõrre Mihailov 6:0, 6:4.

Noormeeste üksikmängus sepistas kergemat sorti üllatuse külaline Lätimaalt Armands Aire, kes alates veerandfinaalist lülitas välja kolm kõrgeima asetusega mängijat järjest. Veerandfinaalis sai ta punkt-punkti matšis jagu Tartu poisist Nikita Smirnovist (3.asetus) 7:6 (3), 7:5, poolfinaalis tervisega kimpus olnud Ken Inkist (2.) 2:6, 6:1, 6:2 ning finaalis ka Edwin Averjanovist 6:2, 6:4.

Averjanov lülitas kaheksa parema seas välja tugeva leedulase Lukas Smailyse 6:4, 7:5 ning läks poolfinaalis kokku Haapsalu noormehe Patrik Rainer Kaljulaga, kes veerandfinaalis oli jagu saanud Hugo Narmontist 6:2, 6:2. Neljandas veerandfinaalpaaris võitis Ink Kaspar Jaanit 6:2, 7:5. Poolfinaalis alistas Averjanov tasavägise kohtumise järel Kaljula 6:4, 6:4. Finaal lätlase Aire ja Averjanovi vahel oli samuti tasavägine, otsustavaks sai see, et Läti poiss eksis vähem ja tulemusega 6:2, 6:4 rändas võidukarikas Riiga.

Noormeeste paarismänguturniiril jõudis poolfinaali kolm Eesti paari ja kõik neli kõrgemat asetust. Tartu duo Jaani/Smirnov (2.) kohtus Läti/Leedu koosluse Aire/Smailysega (3.) ning jäi alla 0:6, 1:6. Teises poolfinaalpaaris olid Ink/Averjanov paremad paarist Robin Lucas Sirk/Hugo Narmont 6:1, 6:3. Finaalmatš jäi aga Inki haigestumise tõttu pidamata ning pälvisid esikoha Aire/Smailys.

Tütarlaste paarismänguturniiril sai võidukarika üle rõõmu tunda ka Eesti mängija, kui Eleanora Roos koos Soome tüdruku Matilda Wennerströmiga olid põnevas finaalis üle Soome duost Annina Kanerva/Linda Olivia Rimpi 7:6 (4), 6:3. Poolfinaali jõudsid veel Paula Puhtla/Stefanija Variksoo ja Elizabeth Averjanov/Rebeka Rohumägi.

scroll to top