fbpx
Close

Suurbritannia pääses kodupubliku ees dramaatiliselt Davis Cupi kaheksa parema hulka

Briti tennise kuulsaim mees Andy Murray (vasakul) rõõmustab koos otsustavas paarismängus võidu toonud Dan Evansiga. / Foto: AFP/Scanpix

Kõige dramaatilisemalt selgus Davis Cupi esikaheksasse edasipääseja B-alagrupi turniiril, kus koduväljakul Manchesteris mänginud Suurbritannia võitis Prantsusmaad 2:1.

Brittide seis oli selline, et võit annab grupis esikoha Austraalia ees, aga kaotus jätaks kolmandaks. Üksikmängudes tõi Dan Evans Suurbritanniale 3:6, 6:3, 6:4 võidu Arthur Filsi üle, kuid esireketite mängus kaotas Cameron Norrie Ugo Humbertile 6:7, 6:3, 5:7.

Otsustavas paarismängus võitsid prantslased Nicolas Mahut ja Edouard Roger-Vasselin Evansi ja Neal Skupski vastu esimese seti 6:1 ega kaotanud mängus kordagi oma servi, aga britid pääsesid tänu kahe tie-break’i võitmisele. Kolmandas setis olid Evans/Skupski servil taga 4:5, 0:40, kuid päästsid kolm matšpalli ja veel ühe seisul 5:6, 30:40. Prantsusmaa paar võitis punktid 109:96, aga sellest jäi väheseks. Otsustavas tie-break’is olid prantslased ees 4:2 ja 5:4, aga matšpalli ei teeninud ja britid kasutasid teise võimaluse seisul 7:6.

Üks edasipääseja Kanada kõrval oli selgumata ka A-grupis. Itaalia võitis Rootsi 2:1 ja tuli teiseks. Holland kaotas D-grupis Horvaatiale 1:2, aga võitis alagrupi Soome ees tänu edule omavahelises mängus. Siiski tuleks arvata, et Soomele oli teine koht pigem soodne. Neile tuleb loosiga vastaseks kas Tšehhi või Kanada, aga Hollandile Serbia või Itaalia, sest mitmes alagrupis said teise koha paberil tugevamad meeskonnad kui grupi võitjad. Tõsi, kui Kanada saab kaheksa parema play-offiks kokku parima meeskonna eesotsas Felix Auger-Aliassime’i ja Denis Shapovaloviga, on nad palju ohtlikumad.

Finaalvõistlus peetakse 21.-26. novembrini Malagas, aga nagu ka varem kirjutasime, korraldaja Hispaania seal kaasa ei tee, sest jäi C-grupis kolmandaks.

Vaadake Davis Cupi alagrupiturniiri tabeleid siit.

scroll to top