fbpx
Close
paf.com

Meeste üksikmängus üks soosik langes, teine võitis raskelt

Jannik Sinner jõudis üllatajana veerandfinaali. / Foto: Reuters/Scanpix

Prantsusmaa lahtiste meeste üksikmängu veerandfinaalis käisid täna väljakul neli mängijat, keda võis pidada suureks või väiksemaks favoriidiks. Neist kolm võitsid, aga üks väga raskelt.

Lühidalt võiks alustada neist, kes võitsid kergelt: tiitlikaitsja Rafael Nadal (Hispaania, 2) alistas Sebastian Korda (USA) 6:1, 6:1, 6:2 ja Diego Schwartzman (Argentiina, 12) Lorenzo Sonego (Itaalia) 6:1, 6:3, 6:4.

Kuid äsjane US Openi võitja Dominic Thiem (Austria, 3) rassis väljakul kolm ja pool tundi, enne kui võitis 20-aastase Hugo Gastoni (Prantsusmaa) 6:4, 6:4, 5:7, 3:6, 6:3. Neljas setis otsustas võidu üks murre, ainult kolmandas setis jõudis Thiem pärast servigeimi kaotust viigini, ent loovutas servi uuesti seisul 5:6, mida muidugi parandada enam ei saanud. Thiem oli tagajoonel võimsam ja Gaston midi kogu aeg meeletult jooksma ja kaitsma, et hoida vastasega vähegi võrdsust. Aga varsti leidis Gaston rohtu – ta hakkas Thiemi mängurütmi häirima tilkpallidega ja lõi palju lühikesi krosse. Kuid just tilkpallid said lõpuks Gastonile saatuslikuks – otsustavas setis seisul 3:4 lõi ta neist kaks võrku ja viimase vastase murdepallil. Thiem sai ikkagi võidu, aga ring varem oli Gaston alistanud viiendas setis Stanislas Wawrinka (Šveits, 16).

Ainsana kaotas Alexander Zverev (Saksamaa, 6), aga itaallane Jannik Sinner (ATP 75.) oli Pariisis mänginud sedavõrd hästi, et enne kohtumist ei peetud Zverevit selgeks soosikuks. Sinner oli algusest peale ründavam pool, kuid Zverev ei suutnud tema rütmi millegagi häirida ja pidi leppima, et on pallivahetustes pigem kaitsja või vasturündaja osas. Sinner küll eksis palju (56 lihtviga), aga 39:20 edu äralöökide arvestuses oli otsustav. Zverev on olnud kõvakattel veidi edukam kui saviliival, aga oma esimese Masters 1000 turniiri võitis vene päritolu sakslane Roomas 2018. aastal.

Veerandfinaalis kohtuvad Nadal – Sinner ja Thiem – Schwartzman. Võib arvata, et kui oleks Sinneril vastas keegi teine, võiks ta veel üllatada, aga Nadali vaevalt. Tõsi, Nadal ise oli Roomas kaotanud Schwartzmanile, nii et ka tema on liivaväljakul haavatav.

Vaata meeste üksikmängu tabelit siit.

Kaineken
scroll to top