Elina Svitolina kerkis finaalipääsu favoriidiks

– Elina Svitolina mänguhoos / Foto: ZumaPress/Scanpix

Maailma viies reket Elina Svitolina (Ukraina, 3) on Prantsusmaa lahtiste naiste üksikmängu tabeli ülemises pooles ainus asetatud veerandfinalist ja sellega ka favoriit pääsemaks finaali.

Svitolina ei ole varem pääsenud slämmiturniiri finaali, alles mullu 24-aastasena, jõudis ta esimest korda poolfinaali ja seda nii Wimbledonis kui ka US Openil. Pärast koroonaviiruse pausi loobus Svitolina esimestest liivaväljaku turniiridest ja ka US Openist ning mängis alles septembris kaasa Roomas ja Strasbourgis. Nüüd on Svitolina kolme nädalaga pidanud 11 mängu ja kaotanud neist vaid ühe – Rooma veerandfinaalis Marketa Vondroušovale (Tšehhi). Strasbourgi turniiri Svitolina võitis.

Caroline Garciast (Prantsusmaa, WTA 45.), kes alustas turniiri napi võiduga Anett Kontaveidi üle, ei olnud täna Svitolinale vastast. Eriti oli Garcia hädas serviga – seisuni 1:6, 1:4 polnud ta võitnud ühtki oma pallingugeimi. Lõpuks siiski kaks geimi võitis, aga mäng oli siis juba otsustatud. Oma pallingul teenis Garcia lõpuks vaid 40% punktidest ja mis eriti üllatav – esimesel servil ainult 41%. Garcia tegi küll rohkem äralööke (16:10), aga 34 lihtviga oli liiast. Svitolina tegi ainult 14 lihtviga.

Svitolina veerandfinaalivastane selgus kahe üllataja kohtumises. Nadia Podoroska (Argentiina, WTA 131.), kelle kohta Tennisnet juba kirjutas, et ta on poolikul koroona-aastal teeninud enim mänguvõite (nüüdseks 38), jäi küll Barbora Krejcikova (Tšehhi, 114.) vastu kaotusseisu, aga lõpuks võitis veenvalt 2:6, 6:2, 6:3. Podoroska oli ka ründavam pool, ta võitis äralöögid 36:24.

Nagu juba varasemas loos teatasime, kohtuvad tabeli ülemise poole teises veerandfinaalis Iga Swiatek (Poola, 54.) ja Martina Trevisan (Itaalia, 159.). Kuid arvestades, kui palju üllatusi on naiste üksikmängus juba sündinud, ei saa küll olla ette kindel, et Svitolina end sellest seltskonnast läbi murrab. Muide, kõik üllatajad on juba kindlustanud endale ülejärgmiseks nädalaks koha maailma esisajas – jooksvas rankingus on Podoroska 69., Trevisan 83. ja Krejcikova 85. (see koht on lõplik).

Lisame veel, et Anett Kontaveit pole 21. kohalt kuhugi langenud, kuid võib langeda juhul, kui Ons Jabeur (Tuneesia, 30) jõuab poolfinaali. Veel mõned tennisistid võivad Anetti edestada finaalipääsu korral. Kaia Kanepi langes 109. kohale, sest kolm eelpool nimetatud teise saja mängijat temast mööda tõusidki.