Meeste paarismängu veerandfinaalides oli enim intriigi

– Daniil Glinka ja Kenneth Raisma püüavad see aasta Eesti meistritiitlit / Foto: ETL

Vihma tõttu Tallinki Tennisekeskusesse kolinud Eesti meistrivõistluste pühapäevased mängud üllatusi ei serveerinud.

Eesti meistrivõistluste plaanidesse näikse ilmataat kõvasti kiilu sisse löövat. Pühapäevale planeeritud üksikmängude esimese ringi mängud lükati homsele. Seetõttu piirduti paarismängude veerandfinaalidega, mis tähendas, et selgusid esimesed medalisaajad, kuigi lahtine on veel see, kellele mis värvi medal kaela riputatakse.

Kõige põnevamad heitlused leidsid aset meeste paarismängus. Esimesena asetatud paar Vladimir Ivanov/Mattias Siimar läks juba veerandfinaalis vastamisi tugeva duetiga Mark Lajal/Kristjan Tamm. Teatavasti treenivad nii Lajal kui Tamm Mouratoglou tenniseakadeemias. Eestile Davis Cupi matšis Gruusia vastu võidupunkti toonud Ivanov/Siimar said küll võidu kirja, aga tulemus näitab kui raskelt see tuli – 6:7(5) 6:3 7:5. Poolfinaalis kohtutakse Oskar Lusti/Kristofer Siimariga (veerandfinaalis võideti Indrek Soome/Andre Toomväli 6:1 6:1), mis tähendab, et mullused Eesti meistrid, vennad Siimarid, on seekord teine teisel pool võrku.

Ülejäänud kaks meespaaride veerandfinaali venisid samuti kolmesetiseks. Teisena asetatud Daniil Glinka/Kenneth Raisma olid peale kaotatud avasetti paremad “ameeriklastest” Siim Troost/Robin Erik Partsist 4:6 6:3 6:4. Poolfinaalis tuleb neil mõõtu võtta Oliver Ojakäär/Martin Randperega, kes võitsid napilt Gregor Marius Kliimask/Ronan Vahtrase 6:3 3:6 7:6(3).

Erinevalt meestest möödusid naiste paarismängu veerandfinaalid võitjapaari selge ülekaaluga: Elena Malõgina/Katriin Saar (1) vs Ele-Riin Luuk/Mariela Pluutus 6:2 6:0, Sofiya Chekhlystova/Polina Ramenskaja (4) vs Diandra Suitso/Karola Suviste 6:3 6:3, Lissi Kubre/Andrea Roots vs Anna Maria Tottrup/Angelina Zhumadilova 6:2 6:1, Anet Angelika Koskel/Helena Narmont (2) vs Meribel Järna/Nora Parik 6:0 6:1.

Päeva lõpetasid segapaarid. Siin said raskeima võidu Morten Ritslaid/Valeria Gorlatš, kes olid üle Karl Kiur Saar/Maileen Nuudist (3) 6:3 4:6 6:2. Nende poolfinaali vastased Vladimir Ivanov/Elena Malõgina (1) võitsid Martin Petukhov/Polina Ramenskajat 6:0 6:2. Teises poolfinaalis kohtuvad Robin Erik Parts/Liina Suurvarik (4) ja Frederick Karma/Anet Angelika Koskel. Neist esimene paar alistas Oliver Ojakäär/Liisa Varuli 6:2 6:0 ja teine Markus Mölder/Andrea Rootsi 6:4 6:4.