fbpx
Close

Kindel plaan: Austraalia lahtised meistrivõistlused toimuvad järgmise aasta jaanuaris

Fotomeenutus tänavusest Australian Openist – sel päeval teatas John McEnroe Novak Djokovicile kurva uudise, et hukkus tema sõber Kobe Bryant. / Foto: AFP/Scanpix

Kui mingeid dramaatilisi muutusi ei toimu, siis peetakse Austraalia lahtised meistrivõistlused 2021. aasta jaanuaris plaanipäraselt.

Turniiri direktor Craig Tiley kinnitas seda uudist äsja Austraalia meediakanali ABC intervjuus. Mõneti oli üllatav, et kinnitus saabus just siis, kui Victoria osariigis, kuhu turniiri toimumispaik Melbourne kuulub, hakkas koroonaviiruse juhtumite arv uuesti suurenema. Näiteks reedel tuvastati osariigis 66 uut nakatunut, mis ei ole küll väga suur arv, sest Victorias elab umbes 4,5 korda rohkem inimesi kui Eestis. Vahepeal räägiti võimalusest, et slämmiturniir viiakse üle Sydneysse või Brisbane’i, kus nakatunuid on vähem.

“Meie plaanid pole muutunud,” ütles Tyley. “Oleme optimistlkud, et olukord koroonaviirusega paraneb ja lähikuudel leevendatakse piiranguid. Olen kindel, et Australian Open toimub Melbourne’is. Teeme tihedat koostööd ametivõimudega avalike ürituste korraldamiseks.”

Tyley sõnul pole aga veel kindel, millise stsenaariumi põhjal võistlus toimub, kui jutt on pealtvaatajate lubamisest tennisestaadionitele. Kokku on korraldajail kuus varianti, millest kõige negatiivsem on turniiri läbiviimine pealtvaatajateta. On olemas ka maksimaalne stsenaarium, et tribüünid on täis lähedaselt normaalsele seisule, ent ikkagi sanitaarreegleid rangelt järgides.


				
scroll to top