Meeste favoriidid võistlesid, kes annab ära vähem geime, võitis Stefanos Tsitsipas

Stefanos Tsitsipas. / Foto: Reuters/Scanpix

Kui naiste tennises on juba kolm-neli hooaega olnud jutuks ühtlane tase, siis meeste poolel on ülemine osa ikka tunduvalt parem ja seda tõestasid esikümne mehed ka teisipäeval Australian Openi avaringi mängudes.

Rafael Nadal (Hispaania, 2), Daniil Medvedev (Venemaa, 3), Stefanos Tsitsipas (Kreeka, 5) ja Andrei Rublev (Venemaa, 7) ettearvatult setti ei loovutanud, aga geimide osas jäi peale Tsitsipas, kes alistas kunagise esikümne mängija Gilles Simoni (Prantsusmaa) 6:1, 6:2, 6:1. Nadal ja Medvedev andsid ära “koguni” kaheksa geimi. Nadal alistas Laslo Djere (Serbia) 6:3, 6:4, 6:1 ja Medvedev Vasek Pospisili (Kanada) 6:2, 6:2, 6:4. Ainsana oli pisut hädas Rublev, kes maailma 102. reketi Yannick Hanfmanni (Saksamaa) vastu oli esimeses setis 0:3 taga, aga edaspidi loovutas ainult seitse geimi – 6:3, 6:3, 6:4.

Eraldi tuleks esile tõsta veel üht esikümne meest Matteo Berrettinit (Itaalia, 9), kes võib-olla esimese järgu soosikute hulka ei kuulu, aga tal oli ilmselt endise TOP10 mehe ja Wimbledoni finalisti Kevin Andersoni (LAV) näol tõsiseim vastane. Esimeses setis oli Andersonil kaks korda kolm settpalli järjest – kui ta juhtis seisul 5:4 vastase pallingul 40:0 ja tie-break’is 6:3. Kokku oli settpalle kaheksa, aga Berrettini võitis 7:6 (11:9), 7:5, 6:3. Sealjuures oli Berrettini mäng nii tugeva vastasega väga kvaliteetne – 45 äralööki ja 15 lihtviga.

Kuid teisest kümnest mehi täna pudenes. Roberto Bautista Agut (Hispaania, 12) jäi alla Radu Albotile (Moldova) 7:6, 0:6, 4:6, 6:7 ja David Goffin (Belgia, 13) Alexey Popyrinile (Austraalia) 6:3, 4:6, 7:6, 6:7, 3:6. Neljandas setis oli Goffinil kahel korral kaks matšpalli järjest, kusjuures esimesed kolm oma servil! Ta juhtis neljandas setis 5:4, 40:15 ja tie-break’is 6:4. Popyrin on vene päritolu, kuid sündinud Austraalias, aga viimastel aastatel elab Hispaanias ja Prantsusmaal, kus ta harjutab Patrick Mouratoglou akadeemias.

Kolmanda Balti riikide tennisistina jõudis teise ringi Ricardas Berankis (Leedu), kes üsna kindlalt alistas India esireketi Sumit Nagali 6:2, 7:5, 6:3.