Sakkari ja Azarenka langesid välja, Barty tegi puhta töö

Kodupublik ootab Ashleigh Barty võitu. / Foto: EPA Scanpix

Australian Openi naiste üksikmängus ei ole üllatused veel esikümmet puudutanud, aga mõned väiksemat sorti favoriidid langesid välja.

Maailma 13. reket Viktoria Azarenka, kahekordne (2012 ja 2013) Australian Openi võitja, kuulus kindlasti soosikute ringi, sest jõudis ta ju viimasel kõvakattega slämmiturniiril finaali, ehkki tänavust aastat ta kuigi kindlalt ei alustanud ja andis Grampians Trophyl loobumisvõidu Anett Kontaveidile.

Terviseprobleemid Azarenkat igal juhul praegu vaevavad, sest kohtumises Jessica Pegulaga hakkas Azarenkal teise seti seisul 2:4 nii halb, et meedikud tulid geimi käigus väljakule. Seejärel võitis Azarenka kaks geimi, aga lõpuks kaotas mängu 5:7, 4:6. Ometi oli ta alustanud veenvalt, paugutades äralööke nii taga- kui eeskäega ja asunud juhtima 5:2. Aga hiljem tal enam sellist võimu ei olnud ja Pegula visadus kandis vilja.

Maria Sakkari mängu oli üleeile kiitnud treener Harri Neppi, kuid täna kaotas 20ndana asetatud kreeklanna Kristina Mladenovicile (Prantsusmaa, WTA 52.) 2:6, 6:0, 3:6. Sakkari tegi selles mängus 44 lihtviga ja neist peaaegu pooled (21) otsustavas setis, mille otsustas üks servimurre seti algul. Mladenovic on küll endine TOP15 tennisist, aga kahe viimase hooaja jooksul tal head tulemused (välja arvatud paarismängus) sisuliselt puuduvad. Kuid tundub, et Mladenovic midagi ise palju ei teinudki, sest tal oli ainult 13 äralööki ja samas 33 lihtviga.

Muide, kolme asetatud mängijat (Kerber, Sakkari, Azarenka), kes esimeses ringis kaotasid, ühendab fakt, et nad kõik pidid treenimata istuma kaks nädalat hotellis karantiinis. Kuid sama saatus tabas ka Kontaveiti, aga tema esituste põhjal pole justkui selle sundpausi mõju märgata…

Kohaliku aja järgi õhtupoolses mängus langes välja ka Petra Martic (Horvaatia, 16), kes jäi alla Olga Danilovicile (Serbia) 5:7, 6:3, 4:6. Martic võinuks olla Kontaveidi (kui võidab) vastane kolmandas ringis, aga nüüd tuleb selleks tõenäoliselt ameeriklanna Shelby Rogers (arvatavasti võidab Danilovici), kes mängis väga hästi eelmise aasta US Openil, kus jõudis veerandfinaali.

Maailma esireketi Ashleigh Barty (Austraalia) kohtumine Danka Koviniciga (Montenegro) oli nagu ühesuunaline liiklus. Tulemusele 6:0, 6:0 võib lisada veel numbreid: punktid 50:10, seitse geimi 12st lõppes nulliga, selle hulgas neli esimest. Samas lõppes 60st punktist 28 Kovinici lihtveaga, mis võib-olla natuke pehmendab Barty võitu, mis muidu tundub väga hirmutav – konkurentidele muidugi.

Pärast mängu ütles Barty, et 11 kuud ilma tenniseta oli tal väga raske üle elada ja praegu kodupubliku ees tagasi tulla on eriline rõõm. “Isegi tund enne esimest mängu, kui hakkasime koos treeneriga soojendusel matšiks valmistuma, tundsin veel igatsust mängida,” sõnas maailma esireket, kes juba Yarra Valley Classic turniiril sai pidada neli mängu (üks võit tuli Serena Williamsi loobumise tõttu). Siia on huvitav märkida, et turniiridel, kus finalistidel tuli pidada 4-5 mängu, on kõik nende finaalide osalised (Barty, Garbine Muguruza, Kaia Kanepi, Elise Mertens) jõudnud avaringist edasi, aga ATP turniiride võitjad ja üks finalist langesid välja.

Kuna Kontaveit on Bartyga samas tabeliosas, siis ta ei saa vältida 1/8 finaalis kohtumist maailma esireketiga, kui mõlemad veel kaks mängu võidavad.

Naiste üksikmängu tänase päeva viimase tulemusena võiks märkida Karolina Muchova (Tšehhi, 25) 7:5, 6:2 võitu Jelena Ostapenko (Läti) üle. Kui suvel Merko Cupil tegi Eesti naiskond Lätile 5:0 ära, siis tänane tulemus oli 2:0, ehkki üks neist ei olnud omavaheline kohtumine.