fbpx
Close

Selgusid Pärnu Paf Openi paarismängu finalistid

– Johannes Seemanil on põhjust rahul olla, paarismängus koos Siim Troostiga jõuti finaali / Foto: Karmen Kärg

Pärnus meeste Paf Openi ITF turniiril (M15) selgusid paarismängu finalistid. Päris Eesti tennisistide siseasjaks see ei jää, sest neljast mängijast üks on Venemaalt.

Esimestena tulid poolfinalistidest platsile Mattias Siimar/Kristofer Siimar ja Vladimir Ivanov/Yan Sabanin (2). Enne mängu oli küsimärk õhus, kui heas konditsioonis on Mattias Siimar, kes sai hommikuses üksikmängu veerandfinaalis kerge vigastuse. Igal juhul otsustati, et ta proovib mängida ja kui on tunda ohtu eelkõige homse üksikmängu poolfinaali valguses, siis mäng katkestatakse. Nii ka tegelikult läks. Esimeses setis seisul 5:5 surusid vennad Siimarid vastaste kätt ja nii liikusid Ivanov/Sabanin finaali. Praegu kehtivate reeglite järgi ei kandu see katkestamine automaatselt üle ka üksikmängule, mis tähendab, et Mattias Siimar saab ilusti keskenduda homsele poolfinaalile, kus vastaseks Yan Sabanin.

Teine poolfinaal oli puhas Eesti siseasi. Eile suurepärase partii esitanud Daniil Glinka/Kenneth Raisma kohtusid Johannes Seeman/Siim Troostiga. Esimeses setis nähti vaid ühte servimurret. Sellega said hakkama Seeman/Troost seisul 1:1, millest piisas ka setivõiduks 6:4. Teise setis hoiti oma servi seisuni 6:5, mille järel suutsid omakorda Glinka/Raisma murda Seeman/Troosti pallingu ja sellega 7:5 setivõidu ära vormistada. Otsustav sett 10-ni kiire lõppmängu näol algas paremini Glinka/Raismal, nad juhtisid 4:2 ja 6:3. Sellest edust aga ei piisanud, peagi olid tablool viiginumbrid 6:6 ning ees ootas pingeline matši lõppvaatus. Siin hoidsid kerget initsiatiivi juba Seeman/Troost ning neil õnnestus mäng enda kasuks pöörata kolmandalt matšpallilt – 12:10!

Seega homses Paf Openi paarismängu finaalis kohtuvad Ivanov/Sabanin ja Seeman/Troost.

scroll to top