Matteo Berrettini “The Hammer” võitis Mouratoglou show-turniiri

Matteo Berrettini. / Foto: Imago Images/Scanpix

Maailma kaheksas reket Matteo Berrettini (Itaalia) võitis esimese omalaadse turniiri Ultimate Tennis Showdown, mille korraldas tuntud treener Patrick Mouratoglou oma akadeemia väljakutel.

Läbi võistluse sai enim võite küll maailma kuues reket Stefanos Tsitsipas (Kreeka), aga ta kaotas finaali Berrettinile 2:3 (15:16, 12:15, 14:12, 15:8, 2:3). Kuna iga mängija kandis hüüdnime, siis võitis The Hammer (haamer või vasar) Greek God’i (Kreeka jumal). Vasar on Berrettini jaoks sobiv võistlejanimi, sest tema suhteliselt lameda tehnikaga eeskäsi meenutab tõesti haamrilööki.

Tsitsipas oli alagrupimängudes kolmel korral jõudnud võiduni 0:2 kaotusseisust ja ka finaalis sai ta kätte viigi, aga kaotas otsustava tie-break geimi, mida mängitakse reeglite kohaselt, et võitja on see, kes esimesena teenib kaks punkti järjest. Nii võib otsustava geimi väikseim tulemus olla 2:0, aga näiteks 2:1 võidad siis, kui kaotad esimese, aga võidad kaks järgmist punkti. Finaalis oli Tsitsipasel kaks matšpalli seisudel 1:0 ja 2:1, aga hoopis Berrettini võitis esimesena kaks punkti järjest. Otsustava punkti teenis itaallanae Tsitsipase servilt. Kreeklane tungis võrku, aga Berrettini vastas eeskäe “haamriga” piki joont.

Üks Berrettini võidu põhjus oli ka selles, et ta suutis paremini ära kasutada nn 3x kaarti. Võid valida ise punkti, mille väärtus on kolmekordne ja kui selle võidad, saad kohe kolm punkti juurde. Igas setis on kaks sellist võimalust ja Berrettini asus 3x kaartide abil esimeses setis seisult 5:9 juhtima 11:9. Aga Tsitsipas ei võitnud neid punkte, mis ta kolmekordseks valis. Nii võitis kreeklane esimeses setis (15:16) rohkem pallivahetusi, aga kaotas.

Mouratoglou arvates on tema välja mõeldud reglement (sett kestab 10 minutit ajatennist, saab kasutada kaartide näol erinevaid võimalusi šansside suurendamiseks) tennise tulevik, aga vaevalt hakkavad tennisejuhid praeguseid reegleid muutma. Pole üldse teada, kas järgmisel aastal sarnane võistlus toimub, sest kui profiturniiride kalender hakkab tavapäraselt tööle, pole mitu nädalavahetust kestva show jaoks lihtsalt aega.