Mark Lajal jõudis Gwangju Challengeril veerandfinaali

Mark Lajal / Foto: Zumapress/Scanpix

Mark Lajal võitis Gwangju Challenger 75 turniiri teises ringis Philip Sekulici (Austraalia, ATP 268.) 7:6, 6:4 ja jõudis veerandfinaali.

Mäng oli tegelikult Lajalile päris keeruline, sest tundus, et Gwangjus ei olnud kuigi kiire põrkega kõvakate ja austraallane sai oma kaitsemängu kohati maksma panna. Lajali servigeimid olid pikenad ja kokku mängiti tema pallingul 89, aga vastase servil 72 punkti. Nii tuli Lajalil ka rohkem päästa murdepalle, aga just see saigi otsustavaks – Eesti esireket võitis 3st murdepallist 3, aga Sekulic 9st 2. Samuti tuli Lajal mõlemas setis välja kaotusseisust, mis samuti näitas, et seti lõppe ja otsustavaid punkte mängis ta paremini.

Esimeses setis sai Sekulic murde kätte seisuks 4:2, aga kohe järgmises geimis võitis ta servil ainult ühe punkti ja Lajal päris kindlalt võttis kaotatud tagasi. Seti lõpus seisudel 4:5 ja 5:6 ei olnud eestlasel kerged geimid, aga vastane settpalli ei saanud ja otsustas tie-break, kus Lajal läks kohe 3:0 ette ja säilitas edu lõpuni (7:4).

Teise seti alguses Lajali serv hästi ei toiminud ja kui ta esimeses geimis suutis kahe murdepalli päästmise järel võita, kolmandas geimis pärast taas kahe murdepalli päästmist sai vastane ka kolmanda ja selle lõpuks võitis. Sekulic juhtis 4:3, 40:15, kui Lajal osaliselt vastase abiga võitis neli punkti järjest ja murdis tagasi. Austraallane oli lõpus liimist lahti ja Lajal mängis üsna targalt, et ei riskinud liiga palju, sest piisas ka sellest, et võtta seisul 5:4 teine ja otsustav murre.

Üldpunktid võitis Lajal 84:77 ja kuigi mehed said esimeselt servilt protsendiliselt pea võrdselt (Lajal 72, Sekulic 73) punkte, oli Lajali võidetud punktide arv suurem.

Veerandfinaalis tuleb Lajalil kohtuda meile tuttavama vastase, Leedu kauaaegse esireketi Ricardas Berankisega, kes on oma riigi parim mängija olnud juba rohkem kui 15 aastat. Praegu 33-aastane Berankis, kes on ka juunioride slämmiturniiri (2007 US Open) võitja, jõudis esimest korda esisajasse 2010. aasta lõpus ja viimast korda oli seal 2022. aasta augustis. Berankis ei olnud küll kogu selle perioodi esisajas, aga ikkagi on see üsna pikk aeg. Leedulase parim koht (50.) pärineb 2016. aasta maist. Ta on võitnud koguni 14 Challengeri, neist viimase 2023. aastal Saint Brieucis, kus mängis ka Lajal, kes jõudis seal veerandfinaali. Kuid praegu on Berankis maailma edetabelis Lajalist selgelt taga, 371. kohal. Täna oli mõlemal enam-vähem võrdselt pikk tööpäev, Lajal oli väljakul 2 tundi ja 10 minutit, Berankis 2 tundi ja 20 minutit.