Markus Mölder jätkas Antalyas võidulainel ja jõudis veerandfinaali

Markus Mölder. / Foto: Igor Pissarev

Markus Mölder, kes eile teenis Antalya ITF-i M15 turniiril karjääri esimese ATP punkti, võitis ka teises ringis ning jõudis veerandfinaali.

Kohtumine ukrainlase Vladislav Orloviga (ATP 644.) kulges algul kui Ameerika mägedel. Mölder asus esimeses setis 5:0 juhtima, kusjuures kaotas kolmes servigeimis vaid ühe punkti ja murdis kahest vastase servist ühe kaotusseisust. Seejärel sai Orlov pallingu kätte, aga Mölder läks oma servil ette 5:1, 40:15. Settpalli teenimise ajaks oli eestlane servil kaotanud ainult kaks punkti, kuid nüüd hakkas minema allamäge. Orlov suutis settpallid päästa ja murda ning Mölderi 5:3 eduseisul veel ühe settpalli järel geimi kätte saada.

Õnneks seisul 5:5, 0:30 suutis Mölder languse katkestada. Ta võitis neli punkti järjest, sai servigeimi kätte ja tagas tie-break’i. Mölder jäi seal küll 0:3 taha, kuid see tähendas vaid vastase üht minimurret, mille eestlane sai tagasi seisuks 3:3. Seisul 3:4 võttis Mölder oma servid ära ja ühe punkti veel Orlovi servil, millest piisaski tie-break’i 7:5 võiduks.

Teist setti alustas Mölder jälle murdega, aga seekord jäid “seiklused” ära. Eestlane hoidis servi veenvalt ja murdis vastase pallingu veelkorra seisul 5:3, kuid sel hetkel oli Mölderil niikuinii veel varu oma servi näol. Seega tuli võit tulemusega 7:6, 6:3.

Statistika näitab, et punktid 77:63 võitnud Mölder sai +8 kätte juba otse servilt. Nimelt ta võitis ässad 5:2 ja topeltvigu tegi palju vähem (1:6). Mölder oli selgelt parem ka esimese servi punktide võitmises – 79% vs 61%. Murdepalle võitis Mölder 6st 4 ja Orlov 2st 2.

Veerandfinaali võitmine annaks Mölderile ATP edetabelis juba 6 punkti. Kuid tema vastane on seal 28-aastane serblane Nikola Milojevic, kes 2022. aasta veebruaris oli maailma 125. reket. Mullu aasta teisel poolel pidas Milojevic võistluspausi, ehkki tulemused läksid tal juba kehvemaks enne seda. Nüüd pääses Milojevic Antalyas mängima tänu vigastuseelsele edetabelikohale, aga tema õige ranking on praegu nii madal kui 1987. Kuid serblase kontos on siiski 15 tiitlit, nende hulgas kolm võitu Challenger’idelt.