Mark Lajal pidi tunnistama korealase paremust

Mark Lajal / Foto: Zumapress/Scanpix

Busani Challenger 125 turniiri teises ringis kaotas Mark Lajal tund ja 46 minutit kestnud mängus maailma 201. reketile Seongchan Hongile (Lõuna-Korea) 4:6, 4:6.

Kuigi mänguliselt ei tundunud Hong väga ohtlik vastane, tuleb tunnistada, et Lajal ei saanud hästi hakkama esimese serviga ja tegi tagajoonemängus lihtvigu pisut palju. Esimene sett algas nii, et Lajal kaotas servigeimi nulliga. See oli justkui “tööõnnetus”, sest järgmistes servigeimides oli Lajal kindel, kuid just vastase servigeimid olid rohkem löögi all. Tõsi, murdepallideni jõudis Lajal alles seisul 4:5, kui selg oli vastu seina. Aga Hong tuli 15:40 seisult välja ja võitis seti.

Teises setis polnud paraku Lajalil ühtki servigeimi, kus ta poleks olnud kaotusseisus. Esimese servi õnnestumisprotsent vähenes Lajalil nüüd esimese seti 61 pealt 49ni. Algul piirdus Lajali kaotusseis ainult tulemusega 15:30, kuid seisult 2:2 alates sai vastane ka murdepalle. Viiendas ja üheksandas geimis päästis Lajal kokku neli murdepalli, millest kaks viimast olid ka matšpallid, kuid seitsmendas geimis, kus Eesti esireket tegi kaks topeltviga, ta ei pääsenud. Hongi servil tekkis Lajalil võimalus seisul 3:2, kui korealane tegi samuti kaks topeltviga, ent tal oli varu 40:0 eduseisu näol. Lajal jõudis kaks korda viigini, aga murdepalle ei teeninud kuni mängu lõpuni. Seega sisulist võimalust kohtumist võita ei tekkinudki, ehkki mänguliselt pidanuks tekkima…

Servi statistika jäi lõpuks selline, et esimese servi protsendis kaotas Lajal 53 vs 65 ja esimese servi võidetud punktides 65% vs 82%. Teisel servil olid Lajali näitajad paremad, kuigi ühe topeltvea tegi ta rohkem (5 vs 4). Samas oli Hong võitnud esimeses ringis soomlase Otto Virtaneni palju kindlamalt 6:2, 6:2.

Lajal peaks Lõuna-Koreas jätkama ka järgmisel nädalal, kui kavas on Gwangju Challenger 75 turniir. Järgmiseks esmaspäevaks Lajal ilmselt edetabelis pisut tõuseb (hetkel neli kohta, aga mõni mees võib jooksvalt veel mööduda), kuid seejärel lähevad tal maha mulluse Morelosi Challengeri poolfinaali punktid, mis tähendab, et edetabelis sama kõrgel püsimiseks peab ta Gwangjus ka vähemalt poolfinaali jõudma.