fbpx
Close

Oliver Ojakääru haiguspaus sai läbi ja ta mängib Kanadas poolfinaalis

Oliver Ojakäär treenimas Kadriorus. Taamal treener Kenneth Raisma. / Foto: Mati Hiis

Oliver Ojakääru kaks ja pool kuud kestnud võistluspaus sai läbi ja Eesti juunioride esireket mängib sel nädalal edukalt Kanada lahtisel noorteturniiril. Täna õhtul mängib ta J300 (varasem 1. kategooria) turniiri poolfinaalis.

Seitsmendana asetatud Ojakäär, kes haigusest tingitud pausi tõttu on edetabelis langenud 12. kohalt 21ks, võitis 3. ringis Abel Forgeri (Holland) 6:2, 0:6, 6:2 ja veerandfinaalis Carlo Alberto Caniati (Itaalia) 6:4, 5:7, 7:5. Alles veerandfinaalis kohtub Ojakäär endast edetabelis eespool asuva mängijaga, kelleks on Joel Schwärzler (Austria, 2), juunioride maailma 14. reket. Ojakäär ja Schwärzler kohtusid tänavu aprilli algul Vršari J300 turniiri finaalis, kus eestlane võitis 6:7, 7:6, 6:1.

Kanadas mängis ka Markus Mölder, kes jõudis 3. ringi ja kaotas seal üheksandana asetatud Fernando Cavallole (Argentiina, ITF Juniors 25.) 5:7, 6:4, 4:6. Kui aga Mölder oleks jõudnud kaugemale, pidanuks ta loobuma US Openi noorteturniiri kvalifikatsioonist. Selles mõttes ei olnud kaotus halb.

Canadian Openi on üks Eesti noormängija ka võitnud. Sellega sai hakkama Jaak Põldma 2006. aastal.

scroll to top