fbpx
Close

Mark Lajal naasis võidukalt

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Hüppeliigese vigastuse tõttu neli nädalat võistluspausi pidanud Mark Lajal (ATP 390.) naasis täna Monastiris ITF-i M25 turniiril ja alistas avaringis Giorgio Tabacco (Itaalia, ATP 625.) 7:6, 7:5. Lajal on turniiril seitsmendana asetatud.

Murdeid oli selles mängus suhteliselt palju ning Lajalil õnnestus vastase servigeim võita neljal korral, aga vastupidi Tabaccol kolmel korral. Esimeses setis oli Lajalil keeruline seis 3:5, kuid ta sai viimasel võimalusel murde tagasi. Tie-break’is juhtis Lajal 4:1, 5:3 ja 6:5, aga seejärel teenis settpalli ka vastane. Kuid Lajal lõpetas kolme punkti võitmisega järjest ja tie-break lõppes 9:7.

Teises setis oli Lajal 0:3 taga, kuid sai taas murde tagasi ning seisul 5:5 tegi ise otsustava murde. Lajai serv ei olnud nii hea kui enne vigastust (täna 1 äss, 5 topeltviga ja esimese servi õnnestumisprotsent 57), aga tõrje aitas võidule kaasa. Esimeselt pallingult võitsid mõlemad mängijad 69% punktidest. Lajal realiseeris aga murdepalle 8st 4, vastane 10st 3.

Lajali 2. ringi vastane selgub alles homme, kui kohtuvad kaks prantslast Florent Bax ja Robin Bertrand. Favoriit on siin maailma 442. reket Bertrand. Nii tema kui ka Lajali tänane vastane Tabacco on sama vanad (19) kui Eesti esireket ise.

scroll to top