Mark Lajal mängib esimese kategooria turniiri finaalis ja võitis paarismängu!

– Mark Lajal / Foto: ETL

Mark Lajal on jõudnud Eesti noorte seas kõrge saavutuseni, kui mängib laupäeval Svjatopetrovski (Ukraina) ITF-i 1. kategooria turniiri finaalis.

Kui võrrelda nüüd seda tulemust maailma noorte edetabelis parimal nädalal 12. kohani kerkinud Kenneth Raisma saavutustega, siis Raisma ei võitnud omal ajal esimese kategooria turniiri, kuid mängis samuti finaalis Yucatan Cupil (Mehhiko). Küll on aga Raisma võitnud 2. kategooria turniiri, ent praeguses punktisüsteemis annab see 200, kuid 1. kategooria finaal 210 punkti. Tõsi, Raisma on jõudnud noorte slämmiturniiri veerandfinaali, mida väärtustatakse 300 punktiga. Kui Lajal võidaks finaalis, teeniks temagi 300 punkti.

Poolfinaalis alistas Lajal 15-aastase tšehhi Petr Vojtechi (ITF juunioride 134.) 6:4, 6:2. Esimest korda turniiri jooksul loovutas Lajal kuus geimi, varem oli kaotanud neli või viis geimi. Ent endiselt ei ole Lajal üheski setis hätta sattunud, 6:4 (kahel korral) on olnud tema napimad võidunumbrid. Muide, Vojtech tõuseb nüüd ilmselt Tennis Europe edetabeli (U16) liidriks, samas rankingus paikneb Oliver Ojakäär praegu 22. kohal.

Lajal ei saa üksikmängu finaalis kohtuda oma paarismängupartneri Matthew William Donaldiga (Tšehhi, 8), kellega koos ta veel täna finaalis mängib. Donald kaotas kindlalt 0:6, 3:6 17-aastasele Aleksander Orlikowskile (Poola, 2), kes asub maailma juunioride edetabelis 23. kohal. Lajal ei ole nii tugeva vastasega Svjatopetrovskis veel mänginud, sest esimesena asetatud teine poolakas Maks Kasnikowski kaotas teises ringis Vojtechile. Ka Orlikowski pole varem 1. kategooria turniiri võitnud, eelmisel aastal sai ta Bratislavas esikoha 2. kategooria turniiril.

Donald sai aga pärastlõunases paarismängus lohutust, kui nad koos Lajaliga tulid turniiri võitjaks. Finaalis alistati Erik Arutjunian (Valgevene) ja Ilja Maksimtšuk (Ukraina) 7:6, 6:4. Seega säilib Lajalil võimalus tulla turniiri kahekordseks võitjaks!