Mark Lajal langes välja ka paarismängus

– Mark Lajal / Foto: ETL/Igor Pissarev

Cancuni M15 ITF-i turniir lõppes Mark Lajali jaoks neljapäeva õhtul, kui ta langes koos Sandro Koppiga (Austria) välja ka paarismängus.

Kaotus oli väga napp ning ei lugenud midagi, et Kopp/Lajal tegid ühe servimurde rohkem. Edu kahes tie-break’is kallutas mängu neljandana asetatud Peruu paari Arklon Huertas del Pino/Jorge Biran Panta kasuks 7:6, 5:7, 10:7.

Esimeses setis murdsid peruulased vastaste servi juba esimeses geimis, aga kaheksandas geimis said Kopp/Lajal murde tagasi. Tie-break’is oli Eesti/Austria paar minimurdega ees 2:1, aga kaotas siis kaks punkti oma pallingul. See saigi otsustavaks, sest edaspidi enam kumbki oma servil punkte ei kaotanud – 7:4 peruulastele.

Teises setis ei suutnud Kopp/Lajal hoida ühemurdelist edu ja viimasel hetkel andsid selle tagasi seisul 5:4. Kuid neil õnnestus uuesti murdega ette minna 6:5 ja seejärel juba pallingut hoida. Paraku kulges matši tie-break üsna ootamatult. Seisul 5:4 tegid peruulased minimurde, mis osutuski ainsaks. Nad ei kaotanud oma pallingul ühtki punkti ja sellest tuligi seis 10:7. Kuigi servil võidetakse pea alati rohkem punkte, on siiski üllatav, et tavapäraselt närvilises tie-break’is võideti 17st punktist 16.

Järgmisel nädalal peetakse Cancunis M25 turniir. Kuna tugevamal turniiril ei ole spetsiaalseid kohti maailma parimatele juunioridele (nende edetabelikoht kehtib veel pool aastat pärast noorteklassi lõppu), peab Lajal alustama kvalifikatsioonist.