fbpx
Close

Mark Lajal jõudis Prantsusmaal finaali!

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Eesti esireket Mark Lajal (5) on Bagneres-de-Bigorre’i ITF-i M25 turniiril alistanud juba kaks endast edetabelis eespool paiknenud vastast ja jõudis esimest korda selle taseme võistlusel finaali.

Tänases poolfinaalis võitis Lajal 31-aastase kanadalase Steven Diezi (ATP 440.), kes on parimal nädalal (2019 jaanuar) olnud maailma edetabelis 134. kohal. Lajalil ei olnud mingeid probleeme, ta alistas Diezi 6:3, 6:2. Esimese seti algul tegid mõlemad ühe murde, kuid Lajal teise seisul 3:2, mis otsustaski. Teise setis võitis Lajal seisult 1:1 neli geimi järjest.

Lajal lõi 6 ässa ja tegi 5 topeltviga, esimese servi õnnestumisprotsent oli 62 ja ta võitis esimeselt pallingult 76% punktidest. Vastane võitis esimeselt servilt isegi rohkem punkte (77%), kuid teiselt ainult 20% (Lajal 52%).

Kui Lajal on alistanud esimesena ja kolmandana asetatud vastase, siis finaalis ei lähe kergemaks, sest vastu tuleb teise asetusega Joris de Loore (Belgia). Tegemist on 29-aastase mängijaga, kes praegu asub edetabelis 371. kohal, aga on kuus aastat tagasi olnud ka TOP200 sees (parim koht 174.).

Lajal peaks juba finaalipääsuga olema kindlustanud pääsu maailma TOP 500 sisse, kuid see on veel esialgu kinnitamata info.

scroll to top