Mark Lajal jõudis Heraklionis taas veerandfinaali

– Mark Lajal / Foto: Karmen Kärg

18-aastane Mark Lajal, kes teeb esimesi samme täiskasvanute profiturniiridel, jõudi Heraklionis teist nädalat järjest veerandfinaali.

Kreeta saare pealinnas on nüüd Lajal kahel korral võitnud ka asetatud mängija. Eelmisel nädalal sai ta hakkama seitsmendana asetatud Gorazd Srbljakiga (Põhja-Makedoonia), kes on ATP edetabelis 958., täna hommikul alistas Lajal aga Matthew Romiose (Austraalia, 7), kes on maailma 758. reket.

Esimeses setis spurtis Lajal seisult 2:2. Ta tegi kaks servimurret ja võitis seti. Teist setti alustas murdega Romios ja ta hoidis edu seisuni 5:4, kui Lajal murdis üsna kindlalt tagasi. Austraallane läks seejärel uuesti ette, aga Lajal oli kindlus ise ja murdis nüüd tagasi juba nulliga ja võitis tie-break’i 7:1. Seega võitis Eesti noormees viimasest 12st punktist 11.

Serv oli Lajalil üsna hea, ehkki seekord ta kaks pallingugeimi kaotas. Lajal lõi kolm ässa ega teinud ühtki topeltviga ning sai esimest pallingut sisse 73%. Esimeselt servilt võitis Lajal 71%, mis ei olnud küll nii võimas nagu eelmisel nädalal mängus Srbljakiga, kui eestlane saavutas haruldase 100%, ent siiski parem kui vastase 65% võidetud punkte, Murdepalle realiseeris Lajal 7st 4 ja Romios 3st 2.

Eelmise nädalaga sarnane on ka fakt, et Lajal kohtub jälle veerandfinaalis teise asetusega mängijaga, kelleks seekord on Mick Veldheer (Holland, ATP 570.). Lajal on pidanud mõne nädala jooksul kaks tasavägist mängu TOP500 piirimail asuvate tennisistidega ja mõlemal korral ülinapilt kaotanud. 25-aastane Veldheer on karjääri jooksul võitnud ainult ühe ITF-i M15 turniiri, aga seda just Heraklionis 2019. aastal. Tema parim koht maailma edetabelis on olnud 509., seega ei ole Veldheer esimese pooletuhande sekka jõudnud.

Lajalil veel kohta maailma edetabelis pole, sest eelmise nädala veerandfinaali punktid pannakse tema arvele alles 15. novembril.