Mark Lajal alustas Šveitsis võidukalt

– Mark Lajal / Foto: Karl Toomsoo, ETL

Mark Lajal mängib Kesk-Euroopas järjest kolmanda turniiri, sel nädalal Šveitsi pealinnas Bernis, kus peetakse ITF-i M15 turniir. Samas on Lajal ennast üles andnud ka nädalavahetusel algavateks Eesti meistrivõistlusteks, kuhu ta Šveitsis finaalijõudmise korral hilineks.

Esialgu on muidugi finaalini minna veel kolm sammu, sest täna alistas neljandana asetatud Lajal Adrian Bodmeri (Šveits, ATP 1093.) 6:1, 7:6. Lajal lõpuks oma servi ei kaotanudki, ise tegi esimeses setis kaks murret, aga teises samuti mitte ühtki. Teises setis oli murdevõimalusi ainult Bodmeril, kes seisul 1:0 omas kaht murdepalli. Tie-break’is oli Lajal ees 2:0, 4:2 ja 6:4, aga alati vastas Bodmer omapoolse kahe punktiga. Vaid korra jäi Lajal taha (6:7), aga seejärel lõpetas kolme punktiga järjest – 9:7.

2. ringis läheb Lajal kokku Christoph Negrituga (Saksamaa), kes on ATP 859. reket.

Daniil Glinka mängis täna juba 2. ringi kohtumise M25 turniiril Bakios (Hispaania) ja jättis kasutamata suurepärase võimaluse alistada teisena asetatud maailma 337. reket Alejandro Moro Canas. Glinka võitis esimese seti 6:4 ja asus teises servima seisul 5:4 ning omas ka matšpalli seisul 40:30. Hispaanlane võitis seejärel kolm punkti järjest ja järgmises geimis päästis 0:40 seisu. Murded iseenesest ei olnud üllatavad, sest Glinka ise tuli teises setis välja seisult 0:4 ja tegi kolm murret järjest. Otsustavas setis õnnestus kummalgi murre kahes esimeses geimis, aga lõpuks tegi murde ainult hispaanlane seisul 5:4. Moro Canas realiseeris 14st murdepallist 7, Glinka 22st 6.

Kuid esimeses ringis oli Glinka alistanud teise hispaanlase Diego Augusto Barreto Sanchezi 6:1, 7:6. Lõpuks ei ole ju 25-tuhandelisel turniiril teise ringi pääsemine halb tulemus, aga hea võit oli nii lähedal…

Kolmapäeva õhtul alustasid neljandana asetatud Glinka ja Karl Kiur Saar paarismängu avaringi kohtumist, kuid see jäi vihma tõttu pooleli vastaste 3:0 eduseisus.