Kaia Kanepi Wimbledoni turniir sai läbi

Kaia Kanepi. / Foto: Reuters/Scanpix

Kaia Kanepi ja tšehhitar Renata Voracova kaotasid paarismängu esimeses ringis Alicia Barnettile ja Olivia Nichollsile (Suurbritannia) 1:6, 6:4, 2:6.

Kuigi kogemused on 38-aastasel Voracoval ja temast aasta nooremal Kanepil märksa suuremad, oli paarismängus selles plaanis eelis hoopis vastastel. Nad on kaua koos mänginud, samas kui Voracoval ja Kanepil puudub üldse koostöö kogemus ja lisaks on Kaia mänginud paari üsna harva. Inglannadel oli iga punkti jaoks selge plaan, kuidas nad liiguvad, Kanepi ja Voracova pigem improviseerisid.

Kuid vähemalt mängu ühes faasis olid Kanepi Voracova paremad. See algas seisult 1:6, 1:2, kui Eesti/Tšehhi paar oli seti ja murdega taga. Nad hakkasid paremini servima ja tõrjuma ning sundisid vastaseid eksima. Hea periood kestis kolmandas setis seisuni 1:0, 40:0. Kanepi/Voracoval oli kolm murdepalli, aga inglannad päästsid geimi, murdsid järgmise ja läksid oma teed.

Statistika annab inglannadele paremuse kahes näitajas: esimese servi punktid 63% vs 55% ja murdpallide realiseerimine 10st 6 vs 11st 3.