Maileen Nuudi jõudis kindla võiduga teise ringi

Maileen Nuudi. / Foto: ITF

Maileen Nuudi mängib teist nädalat Hollandis ja on võitnud nüüd kuus mängu järjest – viis eelmisel turniiril ja kuuenda täna Haagis W25 turniiril.

Käesoleva nädala turniiril on mängus juba suuremad punktid. Kui Alkmaari tiitli eest teenis Nuudi 10 punkti, siis Haagis annaks peaaegu sama palju (9) juba veerandfinaali pääs ehk üks võit veel.

Nuudi vastane oli täna maailma 311. reket Irene Burillo Escorihuela (Hispaania, 7), aga Nuudi võitis teda koguni 6:3, 6:2. Meenutame, et Alkmaaris alustas Nuudi võiduga WTA 295. numbri Quirine Lemoine’i üle. Kui lisada siis Nuudi võidud Billie Jean King Cupil, võib julgelt öelda, et maailma TOP500 mängijad ei ole enam talle ohtlikud.

Esimene sett oli väga omapärane. Ainult seisul 4:3 hoidis Nuudi oma pallingut, kõik ülejäänud geimid lõppesid tõrjuja võiduga. Lõpuks võitis hispaanlanna oma servil vaid ühe geimi teise seti keskel. Ei ole siis ime, et isegi kindla võidu saanud Nuudil pole servi näitajad kõige paremad – esimeselt servilt 52 ja teiselt 48% punktidest. Kuid Burillo Escorihuela võitis esimeselt servilt 44 ja teiselt ainult 18% punktidest. Taas näitas Nuudi suurepärast murdepallide realiseerimist – temal 11st 8, vastasel 12st 4.

Nuudi 2. ringi vastane selgub alles täna hilisõhtul.