Elisabeth Iila võitis Monastiris mõlemas mänguliigis

Elisabeth Iila. / Foto: Eesti Tennise Liit

Elisabeth Iila pääses Monastiri W15 turniiril teise ringi nii üksik- kui ka paarismängus.

Üksikmängu avaringis alistas Iila Jennifer Luikhami (India, WTA 1174.) 6:3, 4:6, 6:1. Teises setis oli Iila ees 4:2, aga ta kaotas neli geimi järjest. Õnneks alustas eestlanna otsustavat setti omakord nelja geimivõiduga, kuigi seisul 3:0 tuli tal päästa kolm murdepalli. Kuna Iila vastane selgub alles homme, tuleb ta uuesti väljakule neljapäeval.

Monastiris üritasid pääsu põhiturniirile ka Liisa Varul, Andrea Roots ja Karola Suviste, aga keegi neist kvalifikatsioonis mängu ei võitnud. Edetabeli põhjal pidanuks valikturniirilt alustama ka Iila, aga ta sai põhiturniirile seekord vabapääsme (wild card).

Täna õhtupoolikul alistas Iila koos Imogen Haddadiga (Suurbritannia) Rebecca Franti (Itaalia) ja Anastassia Morgaleva (-) 6:1, 7:5. Teises setis oli kaheksa geimi järjest (seisult 0:1 kuni 4:5) mõlema paari serv ohus, aga murdeid oli kummalgi kaks, sest ülejäänud juhtudel (samuti kumbki kaks) võitsid servijad otsustava punkti seisul 40:40. Kuid erand oli 11. geim, kus Haddad/Iila suutsid 40:40 peal otsustava punkti tõrjel võita ja see tõi ka mänguvõidu. Paarismängus tähendas teise ringi jõudmine juba veerandfinaali.

Kui eelmisel nädalal mängisid Iila ja Varul koos, siis seekord erinevates paarides. Varul koos soomlanna Stella Remanderiga ei saanud avaringist edasi, sest nad kaotasid napilt Kristina Milenkovicile (Šveits) ja Hanna Vinahradavale (-) 6:1, 5:7, 8:10. Kokku kaheksa punkti rohkem (71:63) võitnud Remander/Varul olid otsustavas tie-break’is ees seisuni 8:7, aga kaotasid kolm viimast punkti.