Kristjan Tamm mängib Dohas kahes finaalis!

Kristjan Tamm Eesti meistrivõistluste finaalis. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Kristjan Tamm alistas Doha ITF-i M15 turniiri poolfinaalis kolmandana asetatud Humojun Sultanovi (Usbekistan, ATP 490.) 7:6, 6:4 ja kohtub finaalis tuntud austraallase Bernard Tomiciga (464.).

Sultanov alustas kohtumist murdega, kuid Tammel õnnestus kaotatu neljandas geimis tasa teha seisuks 2:2. Sultanovil oli veel murdepalle seisudel 4:4 ja 5:5, aga tie-break’i mängis Tamm teist päeva järjest väga hästi (eile veerandfinaalis oli tulemus 7:6, 7:6), läks juhtima 5:0 ja võitis 7:2.

Teises setis murdis Tamm servi esimeses geimis, aga seekord Sultanov viigistas seisuks 3:3. Seitsmes geim kestis 18 punkti. Sultanov juhtis servil 40:0 ja seejärel omas veel kolme geimpalli, aga hoopis Tamm võitis teiselt murdepallilt ja läks taas ette 4:3. Tal tuli järgmises geimis päästa ka üks murdepall, et võita sett ja matš.

Tamm võitis 4st murdepallist 3, aga Sultanov 9st 2 – tähtsate punktide edukam mängimine oli kindlasti Tamme üks võidu võti. Tamm võitis ka ässad 8:1 ja teenis rohkem punkte nii esimeselt kui ka teiselt servilt. Tundub, et Araabia poolsaar on Tammele sobiv koht, sest novembris jõudis ta finaali ka Kuveidis. Tollal oli siiski ilm palju palavam, praegu on Dohas enam-vähem Eesti keskmine suvi.

Finaalis tuleb Tammele vastu tõeline kuulsus – Tomic on kunagine juunioride maailma esireket, kes võitis Orange Bowli ja kaks noorte slämmiturniiri. Kuid täiskasvanute klassis sai ta rohkem tuntuks skandaalide, mitte hea mänguga. Skandaalide osalised olid nii Tomic kui ka tema isa. Kuid mingi märgi maailma tennisesse Tomic siiski jättis, ta on võitnud neli ATP turniiri ja jõudnud Wimbledonis 2011. aastal veerandfinaali. Tomic on alles 30-aastane ja pole välistatud, et ta naaseb ATP tasemele, ent hetkel peab ta leppima ITF-i turniiridega.

Tammel on aga pühapäeval ees ka paarismängu finaal, kus Sultanov ihkab revanši. Muidugi on mõlemal ka paarilised ja siin tuleb mängu veel üks tuntud nimi – Tamme partner on Jacopo Berrettini, kes on Matteo Berrettini noorem vend. Sultanov mängib koos Somani Parikshitiga (India) ja kumbki paar pole asetatud. Berrettini/Tamm pole turniiril settigi kaotanud, 2. ringis võitsid nad teisena asetatud paari Marius Copil (Rumeenia)/Mohamed Safwat (Egiptus) 6:2, 6:2.