fbpx
Close

Marie Johanna Lapimaa jõudis Šiauliais finaali, neidude paarismängus Eesti esikoht kindel

– Marie Johanna Lapimaa / Foto: ETL/Igor Pissarev

Väga hästi mängivad Eesti neiud Šiauliais juunioride ITF-i 5. kategooria turniiril, kus on võimalik veel saavutada esikoht nii üksik- kui paarismängus.

Üksikmängus on 13-aastane Marie Johanna Lapimaa jõudnud U18 turniiril finaali. Poolfinaalis aitas kaasa esimesena asetatud Emilija Tverijonaite (Leedu) loobumine, mistõttu Lapimaa sai võidu mänguta. Aga ta alistas juba ennegi tugevaid vastaseid: näiteks teises ringis seitsmendana asetatud Patricia Cechanaviciute (Leedu) 6:1, 4:6, 6:2 ja veerandfinaalis Katarina Kostina (-) 4:6, 7:6, 6:1.

Eesti neidudest jõudis veerandfinaali veel Mariela Pluutus, kes 2. ringis alistas Jasmine Luse (Läti) 6:3, 6:3, kuigi vastane oli enne seda alistanud teisena asetatud mängija. Pluutus kaotas Sofia Tsitavetsile (-), kes reedel mängib poolfinaali Adelina Latšinovaga (Läti), et välja selgitada Lapimaa finaalivastane. Ka nemad on ITF-i turniiri arvestades noored (mõlemad 14) mängijad.

Paarismängus said Maribel Järna ja Alissia Aleksandra Kivi sarnaselt Lapimaaga mänguta finaali, sest üks nende poolfinaalivastane oli Tverijonaite. Kuid teises ringis alistasid Järna/Kivi neljandana asetatud paari Cechanaviciute/Veronika Pavlenko (Ukraina) koguni 6:0, 6:1! Sarnaselt mängisid tabeli alumnises pooles Lisette Aljas/Anna Maria Tottrup, kes teises ringis võitsid peaaegu sama kindlalt 6:3, 6:0 kolmandana asetatud Läti paari Luse/Madara Markevica. Poolfinaalis võitsid Aljas/Tottrup Pluutuse ja Smilte Bakyte (Leedu, 2) 6:3, 2:6, 10:6. Seega selgub reedeses finaalis, kas võidu saavad Järna/Kivi või Aljas/Tottrup.

Eesti noormeestel ei läinud Šiaulias sama hästi. Üksikmängus jõudsid teise ringi Villem Aadamsoo (5), Denis Maijorov (7) ja Sten Hiisealu, aga seal kõik kaotasid. Paarismängus teenisid ühe võidu Maijorov/Romet Moosar ning välismaalastega mänginud Aadamsoo ja Indrek Herman Raudkivi (tema paariline oli küll leedulane Ignas Grusnius, kes elab ja harjutab Eestis). Poolfinaali keegi neist ei pääsenud.

scroll to top