Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar jõudsid kindlalt poolfinaali

– Karl Kiur Saar / Foto: Igor Pissarev/ETL

Daniil Glinka ja Karl Kiur Saar ei sattunud kordagi raskustesse Nur-Sultani M25 ITF-i turniiri paarismängu veerandfinaalis ja nad alistasid venelased Jegor Noskovi ja Jevgeni Filippovi 7:5, 6:2.

Venelastel oli terve mängu jooksul vaid üks murdepall ja seegi teise seti esimeses geimis seisul 40:40, mis on tegelikult mõlemapoolne geimpall. Kuni esimese seti seisuni 5:4 ei olnud murdepalle ka Eesti paaril, sest üheski geimis polnud servijad loovutanud üle kahe punkti. Nüüd teenisid Glinka/Saar kaks murdepalli, mis olid ka settpallid, kuid need jäid realiseerimata. Teist võimalust seisul 6:5 aga Eesti paar enam käest ei lasknud ja nii nad võitsid viimasest 10st geimist 8.

Eesti paar oli servil igas elemendis parem. Näiteks ässad võideti 5:0 ja esimese servi õnnestumisprotsent 60 vs 48. Samuti said Glinka/Saar mõlemalt pallingult protsentuaalselt rohkem punkte kui vastased.

Poolfinaalis kohtuvad Glinka/Saar venelase Daniil Ostapenkovi ja Maksim Šiniga (Usbaekistan), kes esimeses ringis lülitasid välja kõrgeima asetusega paari. Kuid Ostapenkov/Šin on seni mõlemad mängud võitnud matši tie-break’is vastavalt 10:8 ja 14:12. Eesti paar pole aga veel setti loovutanud.