Maria Lota Kaul alistas Brasiilias maailma 254. reketi

– Maria Lota Kaul / Foto: Igor Pissarev/ETL

Maria Lota Kaul on turneel Lõuna-Ameerikas, kus ta sel nädalal Brasiilia pealinnas Brasilias mängib ITF-i 60 000 dollari auhinnafondiga turniiri.

Kuigi Kaul sai kvalifikatsiooni 2. ringis napi kaotuse, pääses ta põhiturniirile õnneliku kaotajana (lucky loser) ja võitis esimeses ringis maailma 254. reketi Ana Sofia Sanchezi 6:2, 6:4. Sealjuures võitis Kaul teise seti 2:4 kaotusseisust ja kokku murdis ta vastase servi kuuel korral (esimeses setis kaotas Kaul mõlemad geimid oma pallingul). Kaul tegi küll 10 topeltviga, aga ta võitis esimese servi punktidest 74%, mis on hea tulemus, eriti liivaväljakul. Üllataval kombel mängitakse Brasilias siseväljakutel saviliivakattel. Võimalik, et seal on praegu vihmaperiood ja seetõttu peetakse turniiri katuse all.

Neljapäeval kohtub Kaul 2. ringis Noella Zeballos Melgariga (Boliivia), kes on samasugune lucky loser nagu Kaul ise. Seega peaks mäng olema isegi rohkem võidetavam, kui esimese ringi kohtumine. WTA edetabelis annab teise ringi pääseminr 60-tuhandelisel turniiril 9 punkti ja veerandfinaal 18 punkti. Paarismängus võitis Kaul koos ameeriklanna Sabastiani Leoniga esimeses ringis Jasmin Jebawy (Saksamaa) ja Miriana Tona (Itaalia) 7:6, 6:4.

Kuid Kaul mängis juba edukalt kaks nädalat tagasi 25-tuhandelisel turniiril Aparecida de Goianias (Brasiilia), kus ta pääses otse põhiturniirile, kus sai samuti avaringis võidu (8 WTA punkti). Samuti jõudis Kaul teise ringi ehk veerandfinaali paarismängus koos sakslanna Emily Welkeriga.

Eelmisel nädalal tegi Kaul kaasa Kolumbias Cundinamarca 15-tuhandelisel turniiril, kus ta jõudis teise ringi, aga läks siis kokku esimesena asetatud Hurricane Tyra Blackiga (USA, WTA 574.) ja kaotas. Paarismängus koos Welkeriga jõudis Kaul jälle veerandfinaali.

Maailma edetabelis on Kaul tõusnud 1056ndaks, ent pärast Brasilia punktide lisamist saab temast Eesti neljas reket ja kindlasti jõuab tuhande parema sekka.