fbpx
Close
PAF.ee

Carlos Alcaraz:  Sergi Bruguera otsus on lihtsalt uskumatu!

– Carlos Alcaraz / Foto: EPA/Scanpix

18-aastane Carlos Alcaraz ütles teisipäeval Hispaania meediale, et ta ei suuda siiani uskuda Hispaania Davis Cupi meeskonna kapteni Sergi Bruguera otsust kutsuda ta eeloleval nädalavahetusel algaval Davis Cupi finaalturniiril kodumaad esindama.

Alcarazil on seljataga vapustav hooaeg ja nüüd saab ta selle lõpetada Davis Cupi debüüdiga. Hispaania koondise kapten Sergi Bruguera nimetas viis mängijat, kes tennise suurriiki esindama hakkavad: Roberto Bautista Agut, Pablo Carreno Busta, Feliciano Lopez, Marcel Granollers ning Carlos Alcaraz.

„See tähendab, et esindan Hispaaniat esimest korda! Kui meeskonna kapten mulle sellest teada andis, ma lihtsalt ei suutnud seda uskuda. See on olnud mu unistus lapsest peale. Ja et see täitub juba nüüd, mil ma olen alles 18, on lihtsalt super!“

„Kõik mu tiimikaaslased on professionaalid, samuti Sergi Bruguera, loodan, et saan neilt kõigilt midagi õppida,“ lisas ta.

Alcaraz võitis tänavu oma esimese ATP-turniiri Umagis ning võidutses ka Next Geni ATP finaalturniiril. „Minu jaoks on olnud väga-väga hea aasta. Ma ei oodanud, et kõik võib juhtuda nii kiiresti, et ma saan nii ruttu täiskasvanuks ja et nii ruttu jõuan Davis Cupi meeskonda. Olen ise ennast üllatanud,“ möönis Alcaraz.

Hispaania mängib Davis Cupi finaalturniiril A-grupis, kuhu lisaks autsaider Ecuadorile kuulub ka tugev Venemaa Tenniseföderatsiooni esindus. Venelased pole Hispaaniale sugugi kergeks vastaseks, nende koosseis on vägev: Daniil Medvedev, Andrei Rublev, Karen Hatšanov ja Aslan Karatsev.

„Kindlasti on raske ülesanne alagrupist veerandfinaali pääseda, sest kaheksa hulka jõuab kindlalt ainult grupi võitja (Kuuest kolmeliikmelisest grupist pääsevad edasi võitjad ning kaks paremat teist kohta – toim.). Venelastel on suurepärane meeskond, kuid usun meie mängijatesse ning arvan, et meil on võimalik Davis Cupil midagi suurt korda saata,“ märkis Alcaraz.

Sergi Brugueral jätkus Alcarazi kohta vaid häid sõnu:“ Mängijate vaheline läbisaamine on väga hea. Carlos on uskumatult alandlik, ma õnnitlen tema vanemaid, kes on üles kasvatanud sellise toreda isiksuse. Ta kohaneb hästi, ta on õnnelik. Koondise veteranid on omavahel juba vanad sõbrad, Carlos lisab tiimi värsket õhku. Kõik on kena.“

scroll to top