fbpx
Close

Maret Ani ja Martin Karise arvamus algavale US Openile

– US Open / Foto: AP/Scanpix

Täna startival US Openi eel küsisime Maret Anilt ja Martin Kariselt arvamusi ja ennustusi turniiri kohta. Treenerid vastasid järgnevatele küsimustele:

 1. Kes on suursoosikud?
 2. Kes võivad üllatada?
 3. Millist mängu ja milliseid tulemusi on oodata Anett Kontaveidilt ja Kaia Kanepilt?
 4. Kuna sel aastal on nii naistel kui meestel palju turniirist loobujaid, siis kas selleaastast US Openit saab lugeda võrdväärseks eelmiste aastate turniiridega?

Maret Ani: Anetile ja Kaiale head mängu ja pääsu vähemalt veerandfinaali

 1. Minu meelest on meestest suursoosikuks Novak Djokovic ja naistest Serena Williams.
 2. Meestest võib kõige tõenäolisemalt üllatada Dominic Thiem ja naistest loodetavasti Petra Kvitova, kui seda üllatuseks saab nimetada.
 3. Mõeldes positiivselt, siis head mängu ja pääsu vähemalt veerandfinaali.
 4. Tänavune tase on kindlasti madalam, aga tuleb arvestada, et kõik, kes seal osalevad, on 100% võidu peal väljas. Arvatavasti tuleb samamoodi tihe ja huvitav turniir.

Martin Karis: Anett on võimeline kõiki võitma, Kaia kogemus viib turniiril kaugele

 1. Suursoosikuks on kindlasti Novak Djokovic. Sümpaatset tennist näitavad hetkel ka Roberto Bautista Agut ning Milos Raonic, kes kohtuvad eeldatavasti omavahel veerandfinaalis, kes on mõlemad ohtlikud ja üllatusvõimelised. mõnevõrra loodan, et ka noorema generatsiooni esindajad Andrey Rublev, Stefanos Tsitsipas, Alexander Zverev ja Daniil Medvedev on mänguliselt ja vaimselt valmis Grand Slami võitjakarikat peakohale tõstma. Naistest ehk soosikud Naomi Osaka, Serena Williams. Miks mitte ka Johanna Konta.
 2. Üllatajaks võiks olla ehk Raonic, kui teda saab üllatajaks nimetada.
 3. Anett on tänaseks hetkeks vōimeline kõiki võitma. Loodan, et Kaia kogemus viib turniiril kaugele. Hoian pöialt ja ootan põnevusega meie naiste esitusi.
 4. Sellisel keerulisel ajal on suur asi, et suur slämm toimub ning vaevalt, et mängijad selle aasta lahtiseid kergekäelisemalt võtaksid. Turvameetmed ja tervisekontroll on kõrgetasemelised. Pigem usun, et mängijatel on nälg veel suurem ja põnevaid lahinguid näeme järgmise kahe nädala jooksul palju. On ka varasemalt erinevatel põhjustel turniirist loobujaid olnud. Hetkel on olukord selline ja tiitel on sama.

Kindlasti on aga suurtel areenidel ilma publikuta mängimine mõnevõrra veider mängijate jaoks, kuna publik mõjutab mängu ja annab lisaenergiat. Peab olema vaimselt tugev ilma selle toeta!

Intervjueeris Nell Natali Kivi

scroll to top