Malõginale ja Narmontile jäi poolfinaaliuks suletuks

– Dublin / Foto: Pixabay

ITF-i 15,000 USD auhinnafondiga turniiridel heitlesid täna pääsu eest poolfinaali kaks Eesti naistennisisti, Elena Malõgina ja Helena Narmont.

Savitaipale (Soome) ITF turniiril kohtus Elena Malõgina (7) veerandfinaalis esimesena asetatud Jekaterina Kazionovaga (Venemaa, WTA 640. ja ITF 192.). Malõgina alustas kohtumist väga hästi. Kaks servimurret kindlustasid talle 4:0 edu. Seejärel mängukindlus veidi langes ja ka vastane hakkas silmnähtavalt paremini mängima, mistõttu kuulusid 5 geimi järjest Kazionovale. Kuigi Malõgina suutis viia avaseti kiiresse lõppmängu, domineeris seal taas Kazionova. Teist setti valitses vastane juba täielikult ning Malõginal tuli leppida 6:7(1) 1:6 kaotusega. Malõgina serv oli haavatav, millest räägib ka fakt, et esimeselt servilt võitis ta vaid 49% punktidest.

Paarismängus langes Malõgina välja poolfinaalis, kus ta Polina Bakhmutkinaga (Venemaa, 2) jäi alla taas Kazionovale, kelle partneriks oli Eva Garkusha (Venemaa) tulemusega 7:6(3) 6:7(2) 5:10.

Dublini ITF turniiril suurepärast mängu näidanud Helena Narmont (ITF 1666.) pidi nagu Malõginagi veerandfinaalis välja langema. Narmontile astus vastu esimesena asetatud Alice Robbe Prantsusmaalt (WTA 709., ITF 391.).

Esimene sett kulges kuni 3:3-ni võrdselt, seejärel ei olnud Narmontil mingeid võimalusi ja seisuga 6:3 kuulus see Robbele. Teist setti alustas Narmont väga hästi. Ta murdis kahel korral vastase servi, juhtides 3:0 ja 4:2. Tasapisi mängupilt võrdsustus ja kuigi Eesti tennisistil oli seisul 4:3 võimalus hoida oma servi ja edu taas kahegeimiliseks kasvatada hakkasid topeltvead sisse lipsama ja see sai lõpuks määravaks. Teine sett Robbele 6:4. Narmont tegi kokku 8 topeltviga vastase 3 vastu. Vaatamata kaotusele oli Narmonti esitus südi ja turniiriga võib igati rahule jääda.