fbpx
Close

Rafael Nadal on Londonis kolmas poolfinalist

Rafael Nadal jõudis poolfinaali, / Foto: Reuters/Scanpix

Rafael Nadal (Hispaania, 2) alistas alagrupi London 2020 edasipääsu otsustavas mängus ATP finaalturniiri tiitlikaitsja Stefanos Tsitsipase (Kreeka, 6) 6:4, 4:6, 6:2 ja kohtub poolfinaalis Daniil Medvedeviga (Venemaa, 4).

Mäng oli pikka aega võrdne ja tagajoonelt mängiti suurepäraseid punkte. Esialgu siiski servimäng domineeris ja murdeid ning isegi murdepalle oli harva. Esimeses setis Nadal vääris murret, sest tal olid head šansid ka seisul 3:3, aga vastase servi sai ta kätte siiski seisul 4:4.

Teises setis oli Nadalil murdevõimalus kohe esimeses geimis, aga kui see käest läks, kestis kaheksa geimi jooksul üsna kindel servija valitsemine. Selle aja jooksul loovutas Nadal oma pallingul ainult kaks ja Tsitsipas neli punkti. Ent seisul 5:4 mängis Tsitsipas tõrjegeimi kuidagi keskendunult ja tal õnnestus edukalt hakkama saada ka Nadali esimese serviga. Kuigi kreeklasel polnud enne ühtki murdepalli, sai ta nüüd neid kaks järjest ja teisel tegi Nadal oma ainsa topeltvea selles mängus. Topeltvigadega on Tsitsipasel olnud sel turniiril õnne – Andrei Rublev (Venemaa, 7) tegi selle oma matšpallil, aga Nadal kreeklase enda settpallil.

Kolmas sett aga algas Tsitsipase seni kõige kehvema servigeimiga. Sisuliselt ta andis selle ära, mitte Nadal ei võtnud. Ja veel ootamatum oli see, et murded jätkusid seisuni 2:1 Nadali kasuks ja hispaanlane tegi ühe veel seisuks 5:2. Kui lisada, et Nadal oli veel kahes geimis 0:30 taga, aga võitis need, võinuks murdeid otsustavas setis rohkemgi olla. Tsitsipasele võis mõjuda väsimus, sest ta on ATP finaalturniiri ainus mängija, kes alagrupis pidas üheksa setti.

Äralöökide/lihtvigade suhte poolest oli Nadal Tsitsipasest tunduvalt üle – temal 32/13 ja kreeklasel 23/29. Kuigi sellest tuleb 25-punktiline vahe Nadali kasuks, võitis hispaanlane tegelikult 17 punkti rohkem. Seega tegi ta sunnitud vigu enam. Üllatav oli ehk see, et Nadalil õnnestus serviässadega jääda Tsitsipasega viiki 8:8, kuid nii üllatav ei olnud, et ka esimese servi õnnestumisprotsent oli mõlemal võrdselt 67. Kuid Nadal võitis esimeselt pallingult 81 ja Tsitsipas 70% punktidest.

Pärastlõunal peeti London 2020 alagrupis ka kohtumine, mis midagi ei otsustanud ja Rublev sai selles silma pähe, kui alistas esikoha kindlustanud Dominic Thiemi (Austria, 3) 6:2, 7:5. Esimeses setis tegi Rublev imet, kui tema lihtvigade arv oli ümmargune null! Teises setis suutis Thiem murde tagasi võita, aga seisul 5:5 loovutas pika heitluse järel uuesti oma servigeimi. Ei saaks öelda, et Thiem poleks üritanud võita, aga kui ikka selg vastu seina pole, siis ei leidu piisavalt motivatsiooni võitlemiseks. Rublevil oli seda rohkem, et mitte minna oma esimeselt ATP finaalturniirilt koju võiduta ning teenida ka juurde 200 ATP punkti ja 153 000 dollarit. Thiem saab ju punkte ja dollareid uuesti koguda poolfinaalis, kui seal võidab.

Thiem kohtub poolfinaalis kas maailma esireketi Novak Djokovici (Serbia) või Alexander Zvereviga (Saksamaa, 5). Nende omavaheline duell algab reedel kell 16 ning õhtul kohtuvad Medvedev ja Diego Schwartzman (Argentiina, 8) mängus, mis on sama vähetähtis nagu neljapäevane Thiemi ja Rublevi kohtumine.

Pärast Tsitsipase väljalangemist sai ka selgeks, et viiendat korda järjest ei võida Londonis tiitlikaitsja. 2015. aastal sai Djokovic neljanda esikoha järjest, aga pärast seda on võitnud alati uus mees: 2016 Andy Murray (Suurbritannia), 2017 Grigor Dimitrov (Bulgaaria), 2018 Zverev ja 2019 Tsitsipas. Tänavu võib veel võita Djokovic või Zverev, aga nad ei oleks ikkagi tiitlikaitsjad. Kui aga võidab Medvedev, Thiem või Nadal, saame taas uue karikaomaniku.

scroll to top