Malõgina võitis, Saar seekord kaotas dramaatiliselt

– Elena Malõgina / Foto: Igor Pissarev

Liepajas 15 000 dollari suuruse auhinnafondiga turniiril jõudis Eesti mängijaist poolfinaali Elena Malõgina (6).

Malõgina sai revanši novembri algul Stockholmi turniiri finaalis saadud kaotuse eest Anastasia Kulikovalt (Soome, 4). Eesti kolmas reket (WTA 568.), kes paikneb maailma edetabelis Soome esireketist 57 kohta tagapool, võitis seekord veerandfinaalis 4:6, 6:1, 6:4. Otsustavas setis oli Malõgina taga 0:2, aga võitis siis neli geimi järjest ja hoidis edu.

Katriin Saar, kelle kohta eile kirjutasime, et viimasel ajal on ta ITF-i turniiridel pidanud palju dramaatilisi mänge (eile võitis pärast nelja matšpalli loovutamist tie-breaki kaotusseisust 2:6 teise seti ja mängu), oli reedel taas oma “sõiduvees”, ent kahjuks väljus seekord 3 tundi ja 6 minutit kestnud maratonlahingust Elza Tomasega (Läti) kaotajana tulemusega 4:6, 6:4, 6:7. Otsustavas setis viigistas Saar nii 0:2 kui ka 2:4 kaotusseisu, läks siis omakorda ette oma servil 6:5, 40:15, kuid pärast nelja matšpalli kaotamist jäi tie-break’is alla 3:7. Tomasel ei ole WTA edetabelikohta, ent ta alistas enne Saart (WTA 998.) veel kaks vastast, kes rankingus paiknevad 1000. koha lähistel.

Kuna Malõgina koos Polina Bahmutkinaga kaotas paarismängu poolfinaalis Valgevene paarile Katarina Paulenka/Jekaterina Šalimova 3:6, 4:6, on nüüd Eesti lootused seotud vaid tema üksikmänguga. Laupäevases poolfinaalis kohtub ta Quirine Lemoine’iga (Prantsusmaa, 2, WTA 437.). 28-aastane Lemoine oli 2017. aasta suvel maailma edetabelis parimal nädalal 137. kohal.