Malõgina üksikmängus audis, Kaul jätkab paarismängu veerandfinaalis

– Elena Malõgina / Foto: ETL

Naiste ITF-i turniiridel on üksikmängus nüüd ainsana võistlustules veel Kaia Kanepi, sest Elena Malõgina langes täna Monastiri turniiri avaringis.

Monastiri ITF-i turniiril seitsmendana asetatud Elena Malõgina (WTA 567.) kohtus 23-aaastase Lisa Ponomariga (Saksamaa, WTA 679.). Mõlemad on karjääri jooksul võitnud kaks ITF-i turniiri. Ja kuna ka edetabelikohad on lähestikku, oli oodata tasavägist matši.

Mäng ei alanud Malõginale aga kõige paremini. Lastes kohe oma esimene palling murda, ei suutnudki ta enam tõsisemalt sakslannat ohustada ja sett läks vastasele tulemusega 2:6.

Teises setis läks mänguks. Seti alguses ja päris lõpus kostitati üksteist servimurdega, mis viis seti kiiresse lõppmängu. Siin oli kindlam Malõgina. Võites kiire lõppmängu 7:5, viigistas ta matši üldseisu. Ponomar oli matšpallidest kahe punkti kaugusel.

Kolmas sett oli teatavas mõttes avaseti koopia. Malõgina loovutas seti algfaasis oma servi ja jäi kohe tagaajaja rolli. Seisul 2:3 oli Eesti tennisistil võimalus tagasi murda, ent see jäigi ta ainsaks ja viimaseks võimaluseks. Lisaks sai Ponomar endale kirja veel teise servimurde matši viimases geimis ja nii kogu mäng sakslannale tulemusega 6:2 6:7(5) 6:3. Malõgina jätkab paarismängus, mille esimese ringi mäng leiab aset homme.

Platja D’Aros (Hispaania) oli üksikmängu kvalifikatsioonis välja kukkunud Maria Lota Kaulile paarismäng edukam. Koos Sebastianna Scilipotiga (Šveits) loovutati täna peetud avaringis Margarita Roshka/Mar Pi Vilanovale (Hispaania) ainult üks geim – 6:0 6:1. Sellega ollakse kaheksa tugevama hulgas.