Kaia Kanepi alustas Istanbulis veenva võiduga

– Kaia Kanepi / Foto: Siim Semiskar

Istanbulis ITF-i 25,000 USD auhinnafondiga naiste turniiril (W25) tegi täna avalöögi Kaia Kanepi. Eesti teine reket omab turniiril esimest asetust.

Kaia Kanepi (WTA 105.) avaringi vastaseks Istanbuli turniiril oli 21-aastane hispaanlanna Eva Guerrero Alvarez (WTA 222.), kellega meie tennisist polnud varem kohtunud. Hispaanlannal on ette näidata sama tasemega turniirilt ka üks esikoht (2019), lisaks veel kolm esikohta madalama kategooria turniiridelt.

Kanepi ei lasknud oma favoriidi staatust hukka. Kohe algusest peale haaras ta juhtohjad enda kätte ning vormistas 35 minutiga setivõidu 6:1. Avasetis oli tõsisemat heitlust vaid kahes geimis ja needki Guerrero Alvarezi pallingul.

Teises setis muutus mäng tihedamaks. Seisuni 4:3 Kanepile hoiti oma servi ning kumbki mängijast ei teeninud murdepalle. Siis tegi Kanepi teise seti ainsa servimurde, millest piisas, et viia mäng võiduka lõpuni – 6:1 6:3. Teine sett kestis avasetist vaid minuti kauem.

Veidi statistikat (Kanepi näitajad toodud eespool): ässad 8-4, topeltvead 1-2, 1. servi õnnestumise protsent 53%-64%, 1. servilt võidetud punktid 78%-50%, 2. servilt võidetud punktid 80%-56%, kokku punktid 58-35. Kanepi realiseeris viiest murdepallist neli, vastasel polnud neid aga ühtegi.

Kanepi järgmine vastane on alles 15-aastane (!) tšehhitar Lucie Havlickova (WTA 863.) Muideks Havlickova on kohtunud sel aastal Praha turniiril ka Aleksiandra Sasnovichiga (Valgevene, WTA 92.) ja siis olid tema kaotusenumbrid 2:6 3:6. Istanbulis võitis Havlickova avaringis Shalimar Talbi (Valgevene, WTA 357.) 6:4 6:1. Seega on tegemist väga andeka noortennisistiga, keda ei tohi alahinnata.