Malõgina ja Glinka jõudsid veerandfinaali

Elena Malõgina Tallink Openil. / Foto: Igor Pissarev

Kaks Eesti tennisisti Elena Malõgina ja Daniil Glinka jätkasid edukalt selle nädala ITF-i turniiridel ja on jõudnud nüüd veerandfinaali.

Malõgina, kes on Karaganda W15 turniiril esimesena asetatud, kaotas üllatuslikult avaseti, aga pärast seda oli kindel, kui alistas vabapääsmega põhitabelisse pääsenud Žanel Rustemova (Kasahstan) 4:6, 6:1, 6:0. Murrang algas tegelikult juba esimeses setis, sest Malõgina oli 1:5 taga, kui võitis kolm geimi järjest, aga setti siiski mitte.

Veerandfinaalis on Malõginal märksa ohtlikum vastane neutraalsena mängiva venelanna Jekaterina Kazionova (8. asetus) näol. Muide, nad kohtusid omavahel 2019. aasta Pärnu W15 turniiri finaalis, kus Malõgina võitis 6:4, 1:6, 7:5. Veelkorra on Malõgina Kazionova alistanud 2021. aastal, kuid seda loobumisvõiduga seisul 6:3, 2:1. Venelanna on edetabelis kõvasti langenud, sest 2022 oktoobris oli ta maailma 280., aga nüüd 910. reket. Ja see pole põhjustatud vigastustest, näiteks eelmisel aastal mängis Kazionova 20 turniiri.

Glinka (5. asetus) alistas Trimbachi M25 turniiril Yannik Steineggeri (Šveits, ATP 931.) 6:4, 6:2. Teist mängu järjest ei kaotanud Glinka ühtki servigeimi. Neli murdepalli vastasel siiski oli, kuid enamik geime võitis Glinka väga kindlalt ja esimeselt servilt teenis ta lausa 90% punktidest (31st 28).

Veerandfinaalis kohtub Glinka esimesena asetatud Adam McHugh’ga (Suurbritannia, ATP 348.). McHugh, kes on Glinka eakaaslane (mõlemad 23), on võitnud seitse ITF-i turniiri ja neist neli viimast M25 tasemel. Sarnaselt Glinkaga on McHugh kõvakatte spetsialist, sest kõik turniirid on ta võitnud sellel kattel. Tänavu on McHugh kaasa teinud ka kuuel Challenger’il, kuid ei ole ühelgi neist saanud põhitabelis võitu, ainult mõned võidud kvalifikatsioonis.