fbpx
Close

Emma Navarro üllatas Arina Sabalenkat

Emma Navarro kohtumises Arina Sabalenkaga. / Foto: AP/Scanpix

Kui Indian Wellsi Masters 1000 turniiril langes meeste üksikmängus välja esireket, siis naiste üksikmängus jätkatakse pärast tänast ilma maailma teise reketita.

Arina Sabalenka, kes hooaja algul Austraalias võitis 12st mängust 11 (ainus kaotus Brisbane’i finaalis Jelena Rõbakinale), ei ole pärast oma teist slämmivõitu kuigi hästi mänginud. Dubais kaotas ta 2. ringis Donna Vekicile (Horvaatia) ja peaaegu jäänuks võiduta (Sabalenka alustas mõlemal turniiril 2. ringist) ka Indian Wellsis, sest ameeriklanna Peyton Stearns juhtis tema vastu 2. ringi mängu otsustavas setis 5:4, 40:0.

Täna oli Sabalenka vastane taas ameeriklanna, seekord Emma Navarro, kes vaikselt on edetabelis tõusnud juba 23. kohale ja jooksvas edetabelis isegi 20., mis tähendab, et järgmisel nädalal kerkib ta igal juhul karjääri kõrgeimale kohale. Navarro võidutulemus oli 6:3, 3:6, 6:2. Otsustavas setis võitis Sabalenka vaid ühe servigeimi. Valgevenelanna oli täna ebakindel murdepallidel, sest ta ise võitis neid 6st 2, aga kaitsta suutis vaid üht, sest Navarro võitis 5st 4.

22-aastane Navarro on sarnaselt teise ameeriklanna Jessica Pegulaga pärit väga rikkast perest, ka tema isa on miljardär. Navarro läbimurre algas mullu, kui ta tõusis 143. kohalt 32ks. Kuid põhjus, miks ta kaua aega varjus oli, ei peitunud kehvas mängus, vaid selles, et Navarro õppis ülikoolis. Ta on 2021. aastal tulnud ka NCAA (USA üliõpilasliiga) meistriks, aga esimese WTA turniiri võitis tänavu jaanuaris Hobartis.

Tegemist oli tänase võistluspäeva esimese mänguga ja palju huvitavat seisab ees veel öötundidel.

scroll to top