fbpx
Close

Maileen Nuudi võitles tublilt, aga teist maailma TOP500 mängijat alistada ei suutnud

– Tennis / Foto: Pixabay

Maileen Nuudi kaotas Liepaja turniiri teises ringis üle kahe tunni kestnud mängus maailma 448. reketile Anna Zajale (Saksamaa) 3:6, 7:5, 2:6.

Mäng võinuks lõppeda palju varem, aga Nuudi näitas teises setis sisu. Olles kahe murdega taga 1:4, võttis ta esimese murde kohe tagasi ja teise seisul 4:5. Vastane oli juba korra jõudnud võidust kahe punkti kaugusele (5:3, 30:30), aga nüüd leidis ennast pärast Nuudi servigeimi võitmist 5:6 kaotusseisust. Zaja ei toibunudki hoobist ja Nuudi lõpetas teise seti kolmanda servimurdega.

Otsustava seti algus kulges eestlanna kergel initsiatiivil ning eduseisul 2:1 oli tal kasutada Zaja servil kaks murdepalli. Aga nüüd järsku võitis Zaja kümme punkti järjest ja juhtis pallingul 3:2, 30:0. Sellest seisust Nuudi paraku välja enam ei tulnud. Nuudi lõi kolm ässa ja tegi kuus topeltviga ning esimene serv õnnestus 69-protsendiliselt. Kuid vastane oli selles osas isegi parem – 5 ässa, 4 topeltviga ja 71%. Kokku võitis Nuudi oma servil täpselt pooled punktid (88st 44), mida oli siiski vähe, et mängu kokkuvõttes võita. Zaja oli pisut efektiivsem ka murdepallide realiseerimisel – temal 11st 6 ja Nuudil 11st 4.

Kuid Liepaja turniiri põhjal võime pigem rõõmustada, et Nuudi mängib enam-vähem TOP500 tasemel, sest ise ta ei ole veel selle edetabelikohani küündinud. Aeg-ajalt on vigastused seganud tema tagasitulekut, loodame nüüd parimat. Zaja oli veel kaks aastat tagasi maailma 184. reket, ta on võitnud kuus ITF-i turniiri ja ühe korra mänginud ka slämmiturnirii põhitabelis (2017 US Open).

scroll to top