Maileen Nuudi võiduseeria lõppes Haagi turniiri teises ringis

Maileen Nuudi Billie Jean King Cupil. / Foto: ITF

Maileen Nuudi kaotas Haagis ITF-i W25 turniiri 2. ringis Martha Matoulale (Kreeka WTA 732.) 4:6, 3:6, mis tähendab, et eestlanna katkenus võiduseeria jäi kuuemänguliseks.

Kui arvestada, et Nuudi on selle seeria ajal võitnud kaht mängijat, kelle edetabelikoht oli 300 lähistel, võiks tänast kaotust pidada üllatuseks, aga samas on Matoula edetabelis siiski Nuudist kõrgemal. Oma servi hoidmine tekitas Nuudile täna probleeme, ta suutis 9st servigeimist võita vaid kolm. Nii ei olnud kasu, et ta ise murdis vastase pallingu neljal korral. Kui eilses esimeses ringis hiilgas Nuudi murdepallide realiseerimisega, siis täna jäi ta kahjuks just selle näitaja poolest alla – temal 12st 4 ja vastasel 9st 6.

Nuudi murdis vastase pallingu kohe esimeses geimis, aga andis võidetu järgmises geimis tagasi. Matoula läks murdega ette seisuks 5:3 ja nüüd suutis Nuudi tagasi murda, aga ta kaotas kohe uuesti servigeimi. Teises setis kõik kordus: Nuudi ainus eduseis oli 1:0, mille järel ta taas servigeimi kaotas ja lõpus sarnaselt esimese setiga tegi vastane kaks, aga Nuudi ühe murde. Vastasel oli esimese servi protsent parem (vastavalt 76 ja 62), ent Nuudi võitis esimeselt servilt rohkem punkte (60 vs 56%), millega ta õnnestumisprotsendi kompenseeris. Nii said otsustavaks hoopis teise servi punktid – Nuudi 20% ja Matoula 39%.

Nuudi oli kaalunud osavõttu Eesti meistrivõistlustest, kui Haagi turniir kiiresti lõpeb. Aga selleks pidanuks ta ennast vähemalt eile igaks juhuks üles andma, aga praegustel andmetel ta hilinemisega enam turniirile ei pääse.