Maileen Nuudi sai väärt võidu, edukas oli ka Liisa Varul

Maileen Nuudi / Foto: Igor Pissarev/ETL

Maileen Nuudi alistas Oldenzaali (Holland) ITF-i W40 turniiri avaringis Justina Mikulskyte (Leedu, WTA 330.) 6:2, 3:6, 6:2. Nuudi edusammud on märkimisväärsed ka selle poolest, et tänavu varem oli ta kaks korda Mikulskytele kaotanud.

Otsustavas setis võitis Nuudi kõik tõrjegeimid, kuid kaotas kaks geimi oma servil. Aga otsustasid just need kaks geimi (esimene ja seitsmes), mille ta oma servil võitis. Nuudi võitis 14st murdepallist 8 ja vastane 6st 5. Mõlema mängija esimese servi õnnestumisprotsent oli 63 ning punkte võideti vastavalt 53 ja 54%. Kuid Nuudi oli parem teise servi punktide võitmises (50 vs 32%).

Nuudi vastane 2. ringis on Vivian Wolff (USA, WTA 440.), kes samuti läbis kvalifikatsiooni.

Monastiri W15 turniiril võitis Liisa Varul avaringis Liel Marlies Rothensteineri (Austria) 6:4, 6:4. Varulil vedas ka loosiga, sest tema vastane oli nn lucky loser – mängija, kes kvalifikatsioonist edasi ei saanud, aga põhiturniiri mängija loobumise tõttu sai tema koha endale. Esimeses setis oli Varul taga 1:3, aga võitis siis neli geimi järjest. Teise juhtis juba eestlanna 5:1, aga kasutas matši lõpetamiseks ära alles neljanda võimaluse seisul 5:4.

Carol Plakk kaotas Monastiris dramaatiliselt Alyssa Reguer’le (Prantsusmaa) 6:2, 6:7, 4:6. Teises setis tehti algul kaheksa murret järjest (kumbki neli), kuid seejärel hoidsid naised servi kuni tie-break’ini. Kuna Reguer juhtis 5:4 ja 6:5, ei olnud Plakkil siiski reaalset võidušanssi, mistõttu võib-olla suur draama see kaotus polnud. Ka tie-break’i võitis prantslanna kindlalt 7:3. Otsustavas setis oli Plakk kogu aeg tagaajaja rollis. Ta päästis seisul 3:5 kaks matšpalli, aga järgmise geimi oma servil võitis Reguer kindlalt.