Kaia Kanepi jõudis US Openil teise ringi

Kaia Kanepi augusti algul Praha turniiril. / Foto: Zumapress/Scanpix

Kaia Kanepil ei tekkinud erilisi raskusi USA lahtiste meistrivõistluste esimeses ringis, kui ta alistas endast aasta võrra noorema Barbora Strycova (Tšehhi) 6:4, 6:4.

Nagu kirjutasime juba eelvaates, on Strycova praegune 430. edetabelikoht petlik, sest ta alles naasis suurde tennisesse ja vähemalt teise saja tasemel ta mängib. Nii oligi, et päris kindlat võitu Kaia ei saanud, aga samas ei olnud ka tema paremuses kahtlust. Esimeses setis kestis avageim 14 punkti. Strycova alustas paremini, aga tegi siis kaks topeltviga ja lõpuks Kaia võitis teiselt murdepallilt, kuigi tšehhitaril oli enne kolm geimpalli. Sellega oli ka sett tehtud, sest võrreldes Chicago turniiri mänguga Rebecca Petersoni vastu servis Kaia täna veenvamalt ning esimeses setis polnud Strycoval isegi murdepalli.

Ka ei teinud Kaia selliseid jämedaid vigu nagu Petersoni vastu. Lihtvigu muidugi esines, aga need olid nii-öelda tavalised lihtvead, kus püütakse ründelööki piiri äärde suunata, aga pall läheb pisut auti. Võib-olla ainult eeskäega eksis Kaia liiga palju, kuid samas olid esimese seti näitajad 13 äralööki/12 lihtviga ju positiivsed.

Teises setis hakkas Kaia esimese servi protsent (esimeses setis 62) mõnevõrra langema ja Strycova saigi murdega ette 3:1. Kuid Kaia võttis kaotatu kohe tagasi. Otsustav geim mängiti seisul 4:4. Strycoval oli oma servil kolm geimpalli, aga kui Kaia sai esimese murdepalli, tegi tšehhitar topeltvea. Kõigis servigeimides, mille Strycova kaotas, tegi ta vähemalt ühe topeltvea. Ja kui tšehhitari murdepallide realiseerimine (1st 1) oli ju “täiuslik”, siis oma servi geimpalle jäi tal palju kasutamata.

Kokkuvõttes Kanepi äralöökide/lihtvigade suhe teises setis halvenes ja lõpuks oli see 21/35, kuid Strycoval märksa halvem 15/38. Esimese servi õnnestumisprotsent langes Kaial lõpuks 57ni, ent siingi oli vastane kehvem (53%). Ja loomulikult fakt, et vastase 7 topeltveale vastas Kanepi vaid ühega, oli ka hea näitaja.

Kuigi Kaia teise ringi vastane polnud mängu lõppedes veel teada, on selleks tõenäoliselt maailma 23. reket Qinwen Zheng (Hiina). Selles mängus peab Kaia näitama oma tipptaset, kui ta võita soovib. Kindlasti ei ole Eesti esireket Zhengi vastu enam favoriit.