Mark Lajal tuli mõõnast välja ja võitis Rafael Nadali turniiri avakohtumise

Mark Lajal. / Foto: Igor Pissarev, ETL

Mark Lajal suutis Mallorca saarel Manacoris peetaval Challenger 75 turniiril Rafa Nadal Open alistada avaringis kvaifikatsioonist edasi pääsenud Maxime Janvier’ (Prantsusmaa, ATP 326.) 7:6, 2:6, 6:4.

Pärast 5:1 edu tabas Lajalit mõõn, mis õnneks ei takistanud tal võitmast avasetti. Vastane võitis neli geimi järjest ja sel perioodil teenis Lajal vaid neli punkti (igas geimis ühe). Janvier hakkas paremini tõrjuma Lajali esimest servi ja pani rohkem oma pallingu maksma. Aga seisul 5:5 sai Lajal pallingugeimi kätte ja tie-break’is kasutas ära vastase jämeda vea abil saadud minimurde, sest Eesti esireket ise ei kaotanud ühtki servipunkti.

Paraku ei tähendanud 7:6 veel mõõnast ülesaamist. Teises setis läks Janvier ette 3:0 ja kuigi Lajal suutis järgmises geimis päästa 0:30 seisu ja teenis 1:3 peal kolm murdepalli, see ei aidanud. Prantslane sai veelkorra neli geimi järjest ja asus otsustavas setis 2:0 juhtima. Nüüd aga esmakordselt võitis Lajal ise neli geimi järjest, juhtides 4:2. Peab ütlema, et pisut tuli Janvier appi, vähemalt ühe servigeimi mängis ta ikka väga halvasti. Kuna nüüd enam murdeid ei tulnud, oli Lajal raske mängu, kus ta võitis kaks punkti vähem (94:96), ikkagi enda kasuks kallutanud.

Lõpuks võitis Janvier esimeselt pallingult 72 ja Lajal 65% punktidest, aga eestlane tegi selle teise servi arvel (52 vs 39%) tagasi. Murdepalle realiseeris Lajal 13st 4 ja Janvier 8st 5, aga vaatamata mitmele miinusele oli võit ikkagi käes ja see on kõige tähtsam.

Teises ringis kohtub Lajal Arthur Feryga (Suurbritannia, ATP 400.).