Maileen Nuudi sai Itaalias hea võidu

Maileen Nuudi / Foto: Igor Pissarev/ETL

Maileen Nuudil polnud loosiõnne, aga ta alistas Solarino (Itaalia) ITF-i W25 turniiri esimeses ringis teisena asetatud Lucija Ciric Bagarici (Horvaatia, WTA 256.) 6:4, 4:6, 6:2.

Nuudi mäng on 2023. aastal olnud pisut kui Ameerika mägedel. Näiteks kahel eelmisel turniiril kaotas Nuudi avaringis endast edetabelis tagapool asunud vastastele kahes setis, aga nüüd võitis 19-aastase Ciric Bagarici, kes on selgelt tõusuteel. Suvisel W25 turniiril Pärnus jõudis Ciric Bagaric finaali, aga tegelikult oli Nuudi tulemus sarnane – nimelt kaotas eestlanna tookord võitja Sara Bejlekile (Tšehhi) poolfinaalis, aga Ciric Bagaric finaalis. Kaks nädalat hiljem nad kohtusid Taanis veerandfinaalis omavahel ja siis võitis Horvaatia neiu 7:6, 6:2 ning hiljem sai turniiril esikoha.

Seega oli tänane võit Nuudile ilus revanš. Teises setis, mille Nuudi kaotas, loovutas ta viiest oma servigeimist neli ja vastane kolm, aga teistes settides oli Nuudi pallingul kindel. Esimeses setis kaotas ta oma servi pärast 4:0 edu ja otsustavas setis ei kaotanudki servigeimi. Lõpp oli selle poolest huvitav, et seisul 5:1 jäi Nuudil vastase pallingul kasutamata 40:0 edu ja kokku viis matšpalli, aga ta lõpetas külmavereliselt mängu järgmise geimiga. Esimesel servil teenisid vastased punkte üsna võrdselt (Nuudi 60 ja Ciric Bagaric 59%), kuid teise servi punktidega tegi Nuudi vahe sisse (48% vs 36%).

Kuna Nuudi teise ringi vastane selgub alles kolmapäeval, tuleb eestlanna järelikult väljakule neljapäeval.

Paarismängus langes Nuudi juba välja, kuigi tema partner oli prantslanna Alice Robbe, kes koos Elena Malõginaga on võitnud kolm ja kokku neli ITF-i tiitlit paarismängus.