Mark Lajal kaotas vahelduvalt kulgenud mängu

Mark Lajal Bergamos. / Foto: Bergamo Challengeri Facebook

Mark Lajal kaotas Helsingi Challenger 125 turniiri teises ringis neljandana asetatud prantslasele Alexandre Mullerile (ATP 84.) 1:6, 6:0, 1:6.

Tulemus on meeste kõvakattel mängu kohta kummaline, sest servimurdeid oli päris palju – kõigis settides loovutas kaotaja kolm oma pallingugeimi. Muller tõrjus esimeses setis tulemuslikult, aga kindlasti ei sõltunud seis ainult prantslase heast mängust, vaid ka Lajal tegi liiga palju lihtvigu. Ainsa geimi võitis eestlane seisul 0:2 vastase servil, aga oma pallingul võitis ta 16st punktist 4. Seda ei saaks kuidagi seletada ainult vastase tugevusega.

Kuid teises setis suutis Lajal servi hoida ja kohe pärast seda mäng pöördus. Juba esimene sett näitas, et Mulleri palling on haavatav, sest Lajal sai ju ühe murde ja prantslase veel ühes servigeimis oli seis 40:40. Kuid jällegi: ainult selle arvelt, et Laja taset tõstis ja vigade arvu miinimumini viis, ei saa nulliga setivõitu põhjendada. Muller eksis lubamatult palju ja enamasti olid need vead võrku löögid. Igatahes tundus, et Lajal võitis geime lausa mängleva kergusega.

Kuid otsustavas seti algul tegi Lajal esimeses geimis kaks topeltviga ja otsa ühe lihtvea ning mäng pöördus uuesti. Seekord oli esimene geim vast ainus, kus Lajal kehvasti mängis. Edasi ta võitles päris kõvasti, aga nüüd lõpuks näitas Muller esisaja mehele väärilist tennist. Eriti viiendas geimis, kus Lajal seisul 1:3 juhtis servil 40:15, tegutses prantslane hiilgavalt. Nii läks esimene ja natuke lohakalt mängitud geim Lajalile kogu mängu maksma, sest ta lubas vastasel uuesti hoogu minna.

Nagu eeldada võib, ei olnud Lajali servi statistika kiita – 54% esimese pallingu õnnestumine, 50% võidetud punkte esimeselt ja 45% teiselt servilt. Mulleri teise servi võiduprotsent oli sama, aga esimese servi õnnestumine ja võidupunktid pisut paremad – mõlemad 58%. Murdepalle realiseeris Muller 12st 6 ja Lajal 7st 4. Taas selline mäng, kus Lajal tõestas, et tal on võimekus alistada vähemalt esisaja lõpus asuvaid tennisiste, aga kogu aeg ei tule mäng samal tasemel välja.

Üle pika aja osaleb Lajal ka paarismängus, kus tema partner on alles 15-aastane soomlane Linus Lagerbohm. Kuid neil polnud loosiga õnne, sest avaringis tuli kohtuda teisena asetatud India paariga Jeevan Nedunchezhiyan/Vijay Sundar Prashanth, kellele kaotati 2:6, 6:7.