fbpx
Close

Mark Lajal alustas Helsingi Challengeri kindla võiduga

Mark Lajal. / Foto: bergamochallenger.it

Mark Lajal, kes sellest nädalast on maailma TOP200 tennisist (ATP 199.), alustas Helsingi Challenger 125 turniiri 6:1, 6:3 võiduga Francesco Maestrelli (Itaalia, 219.) üle.

Mängu poolest polnud küll tunda, et meeste edetabelikohad erinevad vaid 20 pügala võrra. Lajal oli algusest peale parem. Näiteks esimeses setis kaotas ta oma servil seitse punkti, aga neist neli topeltveaga. Mängu läinud pallidest kaotas ta seega vaid kolm. Ja Eesti esireket oli pea sama kindel ka tõrjel, ehkki palju aitasid kaasa itaallase lihtvead. Lajal võitis esimeses setis tõrjel punktid 9:6.

Teises setis suutis Lajaliga sama vana (20) itaallane hoida pallingut seisuni 3:2, aga lõpp oli taas vastase jaoks lootusetu. Lajal võitis neli geimi järjest, kaotades oma servil kaks ja vastase servil kolm punkti. Lajal võitis esimeselt servilt koguni 88% (26st 23) punktidest, vastane 68%. Veel suurem oli eestlase ülekaal teisel servil – 50 vs 25% punktidest. Maestrelli jäi servil isegi miinusesse, sest ta võitis napilt alla poole punktidest (41st 20).

Teises ringis tuleb aga Lajalil kohtuda enam-vähem sama masti vastasega nagu oli Bergamo turniiri poolfinaalis endine esikümne mees David Goffin (Belgia). Tõsi, Alexandre Muller (Prantsusmaa) pole kunagi esikümnesse kuulunud, aga praeguses edetabelis on ta Goffinist ees (ATP 84.). 26-aastase prantslase parim edetabelikoht on olnud 76. (tänavu juulis). Helsingis on ta asetatud neljandana.

scroll to top