fbpx
Close

Maileen Nuudi pääses Darmstadtis põhiturniirile, Elena Malõgina jäi napilt välja

Maileen Nuudi. / Foto: ITF

Kaks Eesti tennisisti mängivad sel nädalal ITF-i W25 turniiril Darmstadtis (Saksamaa). Neist Maileen Nuudi (15. asetus) läbis kvalifikatsiooni, aga Elena Malõgina (1) mitte.

Kogu Saksamaal oli täna suur kuumus, aga Darmstadtis lausa 38 soojakraadi! Sellistes tingimustes suutis Maileen Nuudi alistada kohaliku mängija Sina Herrmanni (WTA 455., kval. 3. asetus) lausa 6:0, 6:4. Nuudi oli ka teises setis kogu aeg juhtiv pool. Ta murdis vastase servi esimesena, andis küll murde tagasi, aga omas seisul 4:3 kolme murdepalli ja lõpuks murdis seisul 5:4. Nuudil oli mängu jooksul koguni 16 murdepalli. Realiseerimine polnud küll parim (16st 5), aga ka suur võimaluste arv näitab selget ülekaalu. Nuudi servis suurepäraselt, ta lõi 3 ässa, tegi ainult ühe topeltvea ja sai esimest pallingut sisse 78%.

Loosi tahtel kohtub Nuudi põhiturniiri avaringis Lea Boškoviciga (Horvaatia, WTA 321.). Boškovic ei kuulu oma edetabelikohaga isegi kaheksa asetatu sekka, mis näitab Darmstadti turniiri kõrget taset.

Malõgina kaotas Arina Gabriela Vasilescule (Rumeenia, 9) 6:7, 6:7. Esimeses setis võitles Malõgina hästi, sest päästis seisul 4:5, 30:40 oma pallingul settpalli. Aga tie-break (6:8) läks käest ära, ehkki Malõgina sai seal esimesena settpalli seisul 6:5. Teises setis oli murdeid rohkem, seisuni 4:4 mõlemal mängijal kolm. 4:5 peal päästis Malõgina seekord kaks matšpalli, aga teine tie-break oli esimesest veel õnnetum – Malõgina jäi 0:4 taha ja kaotas 2:7.

Erinevalt Nuudist ei saa Malõgina serviga rahule jääda, sest ta tegi 8 topeltviga. Esimese servi protsent (69) oli küll hea, aga kuna Malõgina võitis esimeselt servilt 56% (vastane 60%) punktidest, ei olnud sellest suurt kasu.

scroll to top